:: LEX :: ПРАВОВИЙ СТАТУС ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ, ЗАСНОВАНИХ ІЗ БЛАГОДІЙНОЮ МЕТОЮ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 23)

Термін подання матеріалів

11 червня 2020

До початку конференції залишилось днів 13


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ПРАВОВИЙ СТАТУС ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ, ЗАСНОВАНИХ ІЗ БЛАГОДІЙНОЮ МЕТОЮ
 
29.09.2015 12:58
Автор: Харенко Ольга Валеріївна, асистент кафедри конституційного та адміністративного права юридичного факультету ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана»
[Секція 11. Право інтелектуальної власності та його захист. Інформаційне право]

У Постанові Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 року № 1287 «Про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації, інформаційних агентств та розміри реєстраційних зборів»[1] зазначено, що друковані засоби масової інформації, засновані з благодійною метою і призначені для безплатного розповсюдження, звільняються від сплати реєстраційного збору за видачу свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації. Однак таке нормативне врегулювання вважаємо доволі спрощеним, а правовий статус друкованих засобів масової інформації, заснованих із благодійною метою і призначених для безплатного розповсюдження, – недостатньо на сьогодні визначеним.

Аналіз норм Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»[2] (далі – Закон) дозволяє стверджувати, що заснований із благодійною метою друкований засіб масової інформації може бути заснований благодійником (благодійниками), який добровільно здійснює певні види благодійної діяльності для надання допомоги для функціонування такого друкованого засобу масової інформації, призначеного для безоплатного розповсюдження серед читачів. 

Згідно з Законом друкований засіб масової інформації є бенефіціаром, тобто набувачем благодійної допомоги. Однак Закон у пункті 1 частини 1 статті 1 визначає, що бенефіціаром може бути фізична особа, неприбуткова організація або територіальна громада. Друкований ЗМІ не має правових ознак, властивих таким суб’єктам, а тому, відповідно до Закону не може бути набувачем благодійної допомоги.

Бенефіціаром у такому випадку може бути редакція друкованого ЗМІ, яка має статус юридичної особи, та у статуті якої має бути зазначено, що вона здійснює свою діяльність із благодійною метою та без мети одержання прибутку.

Відповідно до даного Закону, видами благодійної діяльності, що здійснюється засновником-благодійником (співзасновниками-благодійниками) для забезпечення функціонування друкованого засобу масової інформації можуть бути наступні: 1) безоплатна передача у власність редакції коштів, іншого майна, а також безоплатне відступлення редакціям майнових прав; 2) безоплатна передача редакції права користування та інших речових прав на майно і майнові права, наприклад, користування приміщенням; 3) безоплатна передача редакціям доходів від майна і майнових прав; 4) безоплатне надання послуг та виконання робіт на користь редакціям; 5) благодійна спільна діяльність та виконання інших контрактів (договорів) про благодійну діяльність; 6) публічний збір благодійних пожертв; 7) управління благодійними ендавментами; 8) виконання заповітів, заповідальних відказів і спадкових договорів для благодійної діяльності; 9) проведення благодійних аукціонів, негрошових лотерей, конкурсів та інших благодійних заходів, не заборонених законом тощо.

Отже, друковані засоби масової інформації, засновані з благодійною метою і призначені для безплатного розповсюдження, є особливим видом друкованих засобів масової інформації, що здійснює некомерційну інформаційну діяльність. Вони утворюються засновником (співзасновниками), який також має статус благодійника за Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Набувачем благодійної діяльності є редакція друкованого засобу масової інформації з правовим статусом юридичної особи.
Література:

1. Про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації, інформаційних агентств та розміри реєстраційних зборів : Постанова Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 року № 1287 // Офіційний вісник України. – 1997 р. - № 47. – ст. 46

2. Про благодійну діяльність та благодійні організації : Закон України від 05 липня 2012 року № 5073-VI // Офіційний вісник України. – 2013. - № 9. – ст. 9.допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРАВОВОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
29.09.2015 12:03
© 2006-2020 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше
 
 Голосування 
Чи вбачаєте Ви доцільність у запровадженні державної політики здоровʼязбереження як напряму галузі охорони здоровʼя:

Так, напрям здоровʼязбереження може бути ефективним у пошуках засобів, способів і методів оздоровленняорганізму здорової людини, у профілактиці і попередженні захворювань, реабілітації і догляді за хворими
Ні, мене влаштовує, існуюча модель охорони здоровʼя треба орієнтуватися на лікування хвороби і потреби хворого


Результати голосувань Докладніше