:: LEX :: ЛОКАЛЬНІ НОРМАТИВНІ АКТИ В ТРУДОВОМУ ПРАВІ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 37)

Термін подання матеріалів

12 листопада 2021

До початку конференції залишилось днів 28


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ЛОКАЛЬНІ НОРМАТИВНІ АКТИ В ТРУДОВОМУ ПРАВІ
 
02.03.2017 11:42
Автор: Зіньова Ольга Сергіївна, старший викладач кафедри права Київського кооперативного інституту бізнесу і права
[Секція 6. Трудове право та право соціального забезпечення]

В трудовому праві України значна роль в регулюванні трудових відносин належить локальним нормативним актам. Основними такими актами являються так звані акти «колективної локальної правотворчості» роботодавця та трудового колективу як колективний договір  та правила внутрішнього трудового розпорядку.

Локальні нормативні акти - це прийняті в установленому порядку на підприємстві, в установі або організації правила загальнообов'язкової поведінки працівників та роботодавців, що регулюють відносини у сфері праці.

Особливість локальних норм полягає в тому, що загальна норма не регулює конкретних правовідносин, а лише дає можливість відповідним суб'єктам укласти угоду.

Колективний договір - це локальний нормативно-правовий акт, який регулює трудові, соціально-економічні та виробничі відносини між роботодавцем і працівниками підприємства, установи, організації.  

У колективному договорі можна врахувати особливості діяльності певного підприємства, використати його можливості й ресурси в інтересах працівників і розвитку виробництва.

Правила внутрішнього трудового розпорядку – це локальний документ, що забезпечує правове регулювання внутрішнього трудового розпорядку на підприємстві, який передбачає систему трудових правовідносин, що складаються в трудовому колективі підприємства в процесі праці та сприяють здійсненню прав і виконанню обов'язків усіма його учасниками.

Спільним для цих документів є порядок їх прийняття. Проекти цих документів розробляються спільно утвореними комісіями зі складу найманих працівників і представників роботодавця, обговорення їх в трудовому колективі та затвердження виключно зборами трудового колективу. Типовою помилкою являється те, що іноді роботодавець сам затверджує ці документи (особливо це стосується правил внутрішнього трудового розпорядку).  

Особливістю колективних договорів та правил внутрішнього трудового розпорядку являється те, що їх наявність на підприємстві дозволяє врегульовувати окремі питання оплати праці, встановлення робочого часу, режиму робочого часу, часу відпочинку, матеріального та морального стимулювання праці. 

Відсутність колективного договору не передбачає відповідальності роботодавця (лише відповідальність за ухилення від ведення колективних переговорів, його невиконання), але така відсутність позбавляє працівників отримати додаткові пільги, компенсації в оплаті праці та встановленні інших переваг.

Наявність правил внутрішнього трудового розпорядку на підприємстві є обов’язковою, оскільки КЗпП України передбачає регулювання внутрішнього розпорядку саме правилами.

Таким чином, приходимо до висновку, що локальне регулювання трудових відносин на підприємстві є важливим інструментом регулювання відносин оплати праці, робочого часу і часу відпочинку, охорони праці, наданні пільг, гарантій і компенсацій найманим працівникам.
Література:

1. Закон України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 р.

2. Типові правила внутрішнього трудового розпорядку для робітників і службовців підприємств, установ, організацій, затверджені постановою Держкомпраці СРСР за погодженням із ВЦРПС від 20 липня 1984 р. № 213.допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
ПРАВОВІ НАСЛІДКИ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ШТРАФУ ЯК ВИДУ ДИСЦИПЛІНАРНОГО СТЯГНЕННЯ
27.02.2017 11:46
ОСОБЛИВОСТІ ІНСТИТУТУ ДИСЦИПЛІНАРНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ
15.02.2017 11:53
ПІДСТАВИ ТА УМОВИ ДЛЯ ПРИТЯГНЕННЯ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ ДО ДИСЦИПЛІНАРНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
15.02.2017 11:45
НОРМАТИВНО ПРАВОВИЙ АКТ ЯК ФОРМА ТРУДОВОГО ПРАВА
10.03.2017 22:06
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше