:: LEX :: МОРАЛЬНА КУЛЬТУРА ЯК СКЛАДОВА ПРЕДСТАВНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АДВОКАТА
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 25)

Термін подання матеріалів

17 вересня 2020

До початку конференції залишилось днів 0


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

МОРАЛЬНА КУЛЬТУРА ЯК СКЛАДОВА ПРЕДСТАВНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АДВОКАТА
 
16.11.2017 21:47
Автор: Шаталюк Артур Олександрович, студент юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету
[Секція 3. Цивільне та сімейне право. Цивільне процесуальне право. Комерційне право. Житлове право. Зобов’язальне право. Міжнародне приватне право]

Мораль займає важливе місце у становленні та формуванні суспільних відносин сьогодення. Вона походить від духовного світу людини, від її сприйняття суспільства і людей, в цілому. 

Судова система регламентована нормами права, але мораль має існувати у цілковитій гармонії із ним для загального суспільного блага. І, не останнє місце вона повинна займати у професійних якостях адвоката, як  представника прав та інтересів особи у процесі. Хто, як не адвокат має зберігати баланс між існуючими нормами права та внутрішніми моральними переконаннями. Тому, обрана тематика роботи являється актуальною та водночас, навіть, дискусійною.

Дослідженням питань, пов’язаних із заданою нами темою, займались такі видатні вчені та представники правничих шкіл як: Є. Васьковський, М. Молло, М. Барщевський, І. Корнієнко, М. Смоленський, І. Семенюк, В. Томсинов, А. Бойков та інші. 

Із сучасною вимогою сьогодення, а саме наближенням нашої держави до євростандартів, система адвокатури також пройшла процес «перезавантаження», а саме із прийняттям ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (2012 р.), однак правовий статус адвоката, з точки зору моральних цінностей, все ж таки вимагає змін. Таке «пізнання етики та моралі» простежується уже протягом багатьох років. 

Правовий статус адвоката як  представника, у більшості випадків, ускладнено тим, що він надто пов'язаний інтересами свого клієнта, втім у цих умовах повинна зберігатись дистанція. Адвокат зобов’язаний чітко дотримуватися принципу «рівності», незважаючи ні на віросповідання, ні на колір шкіри, ні на майновий статус клієнта. Адже основою його роботи є правова допомога особі. 

На жаль, у наш час, поширена тенденція, що адвокат здійснює своєрідну «благодійність», тобто узявши справу «під своє крило», обіцяючи допомогти своєму клієнту, він зволікає у цьому процесі, тим самим збільшує розмір своєї винагороди. Однак, слід зауважити, що адвокат – це «лікар» для особи, інтереси та права, якої необхідно відстоювати у суді. І аж ніяк простий пересічний громадянин не може бути «гаманцем» для псевдо правознавців. 

Основними принципами, на яких ґрунтується честь адвоката М. Молло називає безкорисливість, поміркованість та чесність, а незалежність представника він вважав його обов’язком і правом одночасно. Представник у цивільному процесі має бути об’єктивним по відношенню до свого клієнта та мати за намір не користь у вигляді грошових премій і т.д., а допомогу людям. Адвокат має бути чесним і, перш за все, сам перед собою, а потім вже і перед особою яку він представляє.[1]

Отже, можна підвести підсумок, що адвокат повинен бути тією особою, яка при будь-яких обставинах і факторах зобов’язана надати правову допомогу особі, не дивлячись на жодні зовнішні чинники. Адвокат – це гарант для того, допомогу кому він зобов’язується надати. І не лише норми закону, а моральні цінності повинні зберігатись у кожного, хто займається чи має намір здійснювати адвокатську діяльність. І лише професійність має бути привілеєю для адвоката. 

Література:

1. М. Молло «Правила адвокатської професії» Збірник наукових праць «Настільна книга адвоката»,  2008р - С.20-23.

___________________________

Науковий керівник: Бутрин-Бока Наталія Степанівна, кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного права і процесу Тернопільського національного економічного університету
допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
ПИТАННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА ВІДЧУЖУВАЧА ЗА ДОГОВОРОМ ДОВІЧНОГО УТРИМАННЯ (ДОГЛЯДУ) НА ТАЄМНИЦЮ ІНФОРМАЦІЇ ПРО СТАН ЗДОРОВ’Я
17.11.2017 15:49
ДО ПИТАННЯ ПРО ПРЕДМЕТ ВІДШКОДУВАННЯ У ВИПАДКАХ ПРИЙНЯТТЯ ПРОТИПРАВНИХ РІШЕНЬ, ЗДІЙСНЕННЯ ПРОТИПРАВНИХ ДІЙ, БЕЗДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ВЛАДНИХ ПОВНОВАЖЕНЬ (нормативний аспект)
17.11.2017 15:44
РОЛЬ ПРОГНОСТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ПРИ ЗДІЙСНЕННЯ НОТАРІАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ
16.11.2017 23:05
ПРИНЦИП ЗМАГАЛЬНОСТІ У НАКАЗНОМУ ПРОВАДЖЕННІ ЦИВІЛЬНОГО ПРОЦЕСУ
16.11.2017 22:01
ПРАВО НА МАТЕРИНСТВО (БАТЬКІВСТВО) ЯК ОСОБИСТЕ НЕМАЙНОВЕ ПРАВО ПОДРУЖЖЯ
16.11.2017 21:39
ЩОДО ПИТАННЯ ПРО ПРЕДСТАВНИЦЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ АДВОКАТА ЗА НОВИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ
16.11.2017 21:29
ПРАВОВИЙ СТАТУС БЕЗРОБІТНОГО В УКРАЇНІ
15.11.2017 22:11
ОСОБЛИВОСТІ ВІДШКОДУВАННЯ МОРАЛЬНОЇ ШКОДИ
15.11.2017 22:07
РЕАЛІЇ ЗАХИСТУ ПОРУШЕНИХ АВТОРСЬКИХ ПРАВ В ВСЕСВІТНІЙ МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ
15.11.2017 22:03
ОСОБЛИВОСТІ КОНСТИТУЦІЙНИХ ЗМІН ЩОДО ПРАВОСУДДЯ
14.11.2017 21:08
© 2006-2020 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше