:: LEX :: МІЖНАРОДНЕ ГУМАНІТАРНЕ ПРАВО, ЯК ДІЄВИЙ ІНСТРУМЕНТ ВИРІШЕННЯ НАГАЛЬНИХ МІЖНАРОДНИХ ПРОБЛЕМ В КОНТЕКСТІ ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ НА ПРИКЛАДІ ДІЯЛЬНОСТІ ОКРЕМИХ МІЖНАРОДНИХ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 30)

Термін подання матеріалів

11 березня 2021

До початку конференції залишилось днів 7


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

МІЖНАРОДНЕ ГУМАНІТАРНЕ ПРАВО, ЯК ДІЄВИЙ ІНСТРУМЕНТ ВИРІШЕННЯ НАГАЛЬНИХ МІЖНАРОДНИХ ПРОБЛЕМ В КОНТЕКСТІ ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ НА ПРИКЛАДІ ДІЯЛЬНОСТІ ОКРЕМИХ МІЖНАРОДНИХ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
 
27.09.2008 17:52
Автор: Шевченко Анастасія Ростиславівна, провідний спеціаліст відділу міжнародних зв’язків Президії Національної Академії Наук України
[Конституційне право. Міжнародне право]
Сталий і безпечний розвиток громадянського суспільства і індивідуума, зокрема, - це об'єктивна вимога часу, де роль міжнародного гуманітарного права, яка формується основною частиною міжнародного публічного права, є складовою комплексного рішення проблем, які виникають під час збройного конфлікту, захищає інтереси та права людей, які є, чи стали жертвами збройного конфлікту [4]. Актуальність цього положення давно вже не носить дискутабельного характеру серед провідних вчених-правників, які спрямовують свої дослідження в галузі міжнародного права.
Кожного року понад 500 тис. людей гине, більше 30 млн. втікають з власних домівок в результаті збройних конфліктів [1]. Які ж ключові виклики існують для сучасної юридичної науки і міжнародного гуманітарного права? В першу чергу, це сумлінне виконання законів, які містять обмеження зброї і різновидів зброї. По-друге, міжнародне гуманітарне право покликане захищати людей у збройному конфлікті, має на меті захищати людську гідність і зменшує кількість постраждалих під час війни [5]. Міжнародний збройний конфлікт означає "непорозуміння" між двома збройними силами принаймні двох країн (слід відзначити, що національно-визвольні війни класифікуються як національні збройні конфлікти) [4]. Останнім часом чинником багатьох бід і конфліктів всередині окремих держав, а також між державами (регіонами) розглядається процес світової глобалізації. Не спиняючись на позитивних наслідках глобалізаційних перетворень, слід зазначити, що глобалізація несе із собою несправедливий розподіл благ; загрозу поляризації доходів багатих та бідних країн; високий рівень взаємозалежності національних економік, який призводить до того, що локальні економічні коливання мають глобальні наслідки [2].
Жертвами під час збройного конфлікту в загальній масі залишається цивільне населення. Ця інформація підтверджується міжнародними неурядовими організаціями, які працюють, використовуючи у своїй діяльності міжнародне гуманітарне право. Так, згідно даних Міжнародного Комітету Червоного Хреста, 90 % жертв - це нон-комбатанти (від фр.Non-kombatante - в міжнародному праві, особи, які входять до складу збройних сил держав, що воюють, а також, хоча вони і входять до складу збройних сил у якості обслуговуючого персоналу, але, безпосередньої участі у військових діях не беруть (наприклад, медичний персонал), жінки і діти [1].
Женевські конвенції 1949 року базуються на міжнародному гуманітарному праві і зобов'язують сторони конфлікту:
• розрізняти між собою комбатантів і цивільне населення, утримуватися від атак на останнє;
• опікуватися постраждалими, хворими і захищати медичний персонал;
• забезпечувати гідність утримання полонених під час війни і цивільних заручників;
• надавати дозвіл щодо візитів делегатів з Міжнародного Комітету Червоного Хреста [6].
Сьогодні по всьому світу через таку міжнародну неурядову організацію, як Міжнародний Комітет Червоного Хреста залучено 1 млн. 400 тис. чоловік, які надають необхідну допомогу. Спеціалісти, які працюють у відповідних правових умовах мають це робити згідно норм, протоколів і конвенцій загальносвітової гуманітарної політики [1].

Література:
1.Сагайдак О.П., Шевченко А.Р. Використання можливостей міжнародних організацій в реабілітації громадян з постраждалих країн. Вестник физиотерапии и курортологии № 2-2008г., С.156.
2.Ткаченко І.П. Міжнародні та національні економічні інтереси. пріоритети та забезпечення захисту в умовах глобалізаційних перетворень. Материалы научно-практической конференции "Теория и практика экономики и предпринимательства", -2008г., г.Алушта, С.15-16.
3.ICRC in Action. ICRC, November 2006. Printed in Switzerland, Geneva.P.6.
4.IHL. The Basis of international humanitarian law. ICRC, October 2005. Printed in Switzerland, Geneva.P.7.
5.International Humanitarian Law. Answers to your questions. ICRC, second edition. December 2004.Printed in Switzerland, Geneva.P.5-7.
6.Summary of the Geneva Conventions of August 12, 1949 and their Additional Protocols. ICRC, August 2005.Printed in Switzerland, Geneva.P.4-7.

e-mail: anastasiyacrimea@gmail.com
допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
THE QUESTION OF CORRELATION CONCEPTS “THE RIGHT TO FREEDOM OF THOUGHT AND SPEECH” AND “THE PROHIBITION TO DISSEMINATE INFORMATION AS ONE KIND OF THE DEFENCE PERSONAL NON-PROPERTY RIGHTS”
30.09.2008 22:53
РАЗГРАНИЧЕНИЕ УГОЛОВНО-МАТЕРИАЛЬНЫХ И УГОЛОВНО-ПРОЦЕССУАЛЬНЫХ НОРМ В ТЕОРИИ МЕЖДУНАРОДНОГО ПРАВА
29.09.2008 12:36
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше