:: LEX :: МІЖНАРОДНИЙ КРИМІНАЛЬНИЙ СУД: СТРУКТУРА ТА ФУНКЦІЇ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 37)

Термін подання матеріалів

12 листопада 2021

До початку конференції залишилось днів 28


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

МІЖНАРОДНИЙ КРИМІНАЛЬНИЙ СУД: СТРУКТУРА ТА ФУНКЦІЇ
 
09.10.2020 10:24
Автор: Налуцишин Володимир Вікторович, кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права та процесу Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, м. Хмельницький, Україна
[Секція 4. Кримінальне право. Кримінальне процесуальне право. Криміналістика. Кримінологія. Кримінально-виконавче право. Медичне право. Судові та правоохоронні органи. Адвокатура]

В міжнародному кримінальному праві питання притягнення осіб за вчинення міжнародних злочинів, злочинів міжнародного характеру та міжнародних правопорушень завжди було актуальним. Саме з цією метою і був створений Міжнародний кримінальний суд (далі – МКС) – перший постійний правовий інститут, до компетенції якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, військові злочини і злочини проти людяності.

Структура МКС як міжнародного судового органу базується на інституційних принципах, належних забезпечити конкретні завдання по відправленню справедливого і незалежного правосуддя. 

До складу структури МКС входять такі постійно діючі органи як: Президія, Відділення попереднього провадження, Судове відділення, Апеляційне відділення, Канцелярія прокурора і Секретаріат.

Зокрема, МКС складається з 18 суддів, що обираються на основі представництва основних правових систем, а також справедливого географічного і гендерної представництва.

Президія МКС складається з Голови та 2 віце-голів, що обираються повним складом суддів на 3-річний термін або на термін до закінчення їх повноважень як суддів (в залежності від того, який строк закінчується раніше).

Президія відповідає за управління всіма органами Суду (за винятком Канцелярії прокурора). На Президію покладені також питання зовнішніх зв’язків МКС і питання, пов’язані з виконанням покарання.

Всі судді МКС розподіляються по трьох відділеннях. Так, Апеляційне відділення складається з Голови та ще 4 суддів, Судове відділення – не менше ніж з 6 суддів, Відділення попереднього провадження – не менше ніж з 6 суддів. Функції судочинства в кожному з відділень здійснюються судовими палатами. Апеляційна палата включає в себе всіх суддів Апеляційного відділення, функції Судової палати і палати попереднього провадження здійснюються 3 суддями (в окремих випадках функції Палати попереднього провадження можуть здійснюватися одноосібно суддею) [1].

Основною функцією МКС, беззаперечно, є розгляд справ щодо вчинення особою міжнародних злочинів а також винесення справедливого судового рішення за результатом цього розгляду. Для належного виконання цієї функції важливу роль відіграє забезпечення виконання функцій розслідування і обвинувачення в міжнародному кримінальному процесі.

Згідно зі статтею 15 Римського статуту міжнародного кримінального суду після закінчення розслідування, Якщо Прокурор робить висновок про наявність достатніх підстав для порушення розслідування, він або вона звертається до Палати попереднього провадження з проханням дати санкцію на проведення розслідування разом з будь-якими зібраними матеріалами, що підкріплюють це прохання [2].

Література:

1. Перепьолкін С. М. Юрисдикцiя мiжнародного кримiнального суду та її визнання Україною. Вісник Південного регіонального центру Національної академії правових наук України. 2017. № 10. С. 243-250.

2. Римський статут міжнародного кримінального суду. Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_588#TextдопомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ І ДІЯЛЬНОСТІ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ
20.10.2020 17:43
ДЖЕРЕЛА ОПЕРАТИВНО-РОЗШУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У КІБЕРПРОСТОРІ
15.10.2020 16:06
КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВА БОРОТЬБА ІЗ ЗЛОЧИНАМИ ПРОТИ ОСНОВ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ
08.10.2020 12:15
АНАЛІЗ ЮРИДИЧНОЇ ПРИРОДИ ОБТЯЖУЮЧИХ ОБСТАВИН В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ
08.10.2020 12:05
ДЕРЖАВНА ПРИКОРДОННА СЛУЖБА УКРАЇНИ, ЯК СУБ’ЄКТ ПРОТИДІЇ НЕЛЕГАЛЬНОЇ МІГРАЦІЇ
07.10.2020 14:16
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше