:: LEX :: ВНЕСОК МИКОЛИ КУЧЕРЯВЕНКА У РОЗВИТОК ПОДАТКОВОГО ПРАВА УКРАЇНИ
UA  PL  EN
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
  Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
  Архів

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 71)

Термін подання матеріалів

16 квітня 2025

До початку конференції залишилось днів 0


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ВНЕСОК МИКОЛИ КУЧЕРЯВЕНКА У РОЗВИТОК ПОДАТКОВОГО ПРАВА УКРАЇНИ
 
28.02.2025 10:09
Автор: Мазур Милана Вадимівна, здобувачка вищої освіти першого (бакалаврського) рівня, Полтавський університет економіки і торгівлі, м. Полтава
[Секція 5. Господарське право. Господарське процесуальне право. Екологічне право. Земельне право. Аграрне право. Фінансове право. Банківське право]

Податкове право регулює відносини, пов’язані з оподаткуванням фізичних та юридичних осіб. У цьому контексті важливу роль відіграють вчені, які сприяють розвитку теорії та практики застосування податкового права. Одним із таких видатних юристів є Микола Петрович Кучерявенко − фахівець у галузі фінансового права, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, кандидат економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України. Його наукові інтереси охоплюють проблеми фінансового права, а також правове регулювання оподаткування, що робить його однією з ключових фігур у цій сфері. Микола Кучерявенко є фундатором школи податкового права в Україні, а його роботи значно вплинули на формування сучасного податкового законодавства.

Микола Кучерявенко почав активно займатися питаннями податкового права з 1992 року. У 1994 році під його редакцією вийшло перше в СНД монографічне дослідження, присвячене проблемам податкового права [1]. Ця робота стала важливим етапом у розвитку теорії податкового права в нашій державі.

Протягом своєї кар’єри Микола Кучерявенко опублікував понад 250 наукових праць, серед яких більше 150 статей та 100 монографій, підручників і навчальних посібників. Його підручник «Податкове право» витримав близько сорока видань. Крім того, він є співавтором науково-практичного коментаря Податкового кодексу України. Значна частина його публікацій вийшла за межами України, зокрема в Казахстані, Узбекистані, Польщі та Республіці Азербайджан.

З 2001 року Кучерявенко почав працювати над «Курсом налогового права» у шести томах. Перший том «Генезис налогового регулирования» виданий у 2002 р., другий том «Введение в теорию налогового права» − у 2004 р., третій том «Учение о налоге» − у 2005 р., а четвертий том «Косвенные налоги» − у 2007 р. У 2008 році з-під пера Миколи Кучерявенка вийшло фундаментальне видання «Податкове право України: Академічний курс» [2], а в 2009 році − монографія «Податкові процедури: правова природа та класифікація» [3], яка започаткувала основи формування податкового процесу як навчальної дисципліни.

Микола Кучерявенко у своїх наукових працях акцентує увагу на природі податку в контексті податкових правовідносин, які складаються між платниками податків (фізичними та юридичними особами) і державою. Він підкреслює, що ці відносини є двосторонніми, такими, що включають обов’язки як платників податків, так і державних органів. Він наголошує, що інтереси публічного суб’єкта (держави) та платника податку часто не збігаються – це може призводити до виникнення податкових конфліктів, а також звертає увагу на те, що фокус на зборі податків без належної уваги до стимулювання економічного зростання може призвести до негативних наслідків для бізнесу та інвестицій [3].

Отже, внесок Миколи Кучерявенка у розвиток податкового права України не можна переоцінити. Його дослідження та активна участь у формуванні податкового законодавства сприяли удосконаленню податкової системи держави. Саме завдяки його зусиллям українське податкове право продовжує розвиватися, адаптуючись до сучасних викликів і потреб суспільства.

Література:

1. Кучерявенко, М. П. Налоговое право Украины. Харьков: Иловайск. 1994.

2. Кучерявенко М. П. Податкове право України: Академічний курс: Підручник. К.: Всеукраїнська асоціація видавців «Правова єдність». 2008. 701 с.

3. Кучерявенко М. П. Податкові процедури: правова природа та класифікація: монографія. Київ: Алерта. КНТ. ЦУЛ. 2009. 460 с.

____________________ 

Науковий керівник: Солдатенко Оксана Володимирівна, доктор юридичних наук, професор, Полтавський університет економіки і торгівлі, м. Полтава



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter




 Інші наукові праці даної секції
ПРАВОВИЙ АСПЕКТ КІБЕРЗАХИСТУ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ
28.02.2025 10:21
МІСЦЕВІ ФІНАНСИ У ДОСЛІДЖЕННЯХ ОКСАНИ МУЗИКИ-СТЕФАНЧУК
28.02.2025 10:13
ФІНАНСОВО-ПРАВОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ НАТАЛІЇ ЯКИМЧУК
28.02.2025 10:04
ПОРЯДОК ТА ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ РЕЄСТРУ ВИМОГ КРЕДИТОРІВ У СПРАВАХ ПРО БАНКРУТСТВО
20.02.2025 17:40
ВПЛИВ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ГОСПОДАРСЬКОГО ПРОЦЕСУ НА РЕАЛІЗАЦІЮ ФУНКЦІЇ ПРЕДСТАВНИЦТВА
12.03.2025 18:00




© 2006-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


Наукова спільнота - інтернет конференції
Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки
Наукові конференції
Актуальні дослідження правової та історичної науки. Юридична лінія
 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше