:: LEX :: ОСОБЛИВОСТІ КРИМІНАЛІСТИЧНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ КОНТРАБАНДИ ІСТОРИЧНИХ ТА КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 28)

Термін подання матеріалів

11 грудня 2020

До початку конференції залишилось днів 13


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ОСОБЛИВОСТІ КРИМІНАЛІСТИЧНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ КОНТРАБАНДИ ІСТОРИЧНИХ ТА КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ
 
14.05.2009 19:02
Автор: Денисенко Віталій Анатолійович, здобувач кафедри криміналістики Київського національного університету внутрішніх справ
[Кримінальне право. Кримінальне процесуальне право. Криміналістика. Кримінологія. Кримінально-виконавче право]
Статтею 201 КК України передбачена кримінальна відповідальність за контрабанду, тобто незаконне переміщення історичних та культурних цінностей через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.
Незаконний вивіз з України за рубіж предметів, які представляють історичну та культурну цінність в останні роки залишається стабільно високим.
Проведений автором аналіз судово-слідчої практики показує, що якщо раніше такі злочини вчинялися в основному злочинцями одинаками, то сьогодні організованими, досить стабільними й згуртованими групами, спеціально створеними для заняття контрабандою історичних та культурних цінностей, на основі чіткого розподілу ролей на конвеєрній основі. Учасниками таких груп є продавці, скупники й переправщики цінностей, які здійснюють злочинну діяльність на території України. Нерідко ними виступають реставратори музеїв, бібліотек, церков, оцінювачі предметів антикваріату. Переправщики це спеціально найняті кур’єри, рідше безпосередні скупники цінностей. Такі особи користуються особливою довірою організаторів злочинної діяльності, тому що втрата товару означає зрив угоди. Нерідко кур’єрами є іноземці, як правило працівники дипломатичних представництв, які набули дипломатичного імунітету.
В останні роки учасники зазначеної злочинної діяльності застосовують усе більш витончені способи приховання історичних та культурних цінностей, що дозволяє їм безкарно діяти тривалий час. До такої злочинної діяльності нерідко втягуються працівники митниці, співробітники міністерств, відомств, організацій, які регулярно виїжджають за рубіж і мають постійні контакти з іноземними організаціями, фірмами, фондами.
Одержувачами контрабанди історичних та культурних цінностей є особи, які виїхали у свій час з України чи інших країн колишнього СРСР, на постійне місце проживання за кордон. Нерідко вони зберігають українське громадянство чи набувають подвійного. Такі особи займаються реалізацією незаконно вивезених з України історичних та культурних цінностей через спеціалізовані магазини та крамниці антикваріату.
Організовані групи, які спеціалізуються на контрабанді історичних та культурних цінностей з України, формуються з осіб, які виїхали на проживання за кордон, їх найближчого оточення, родичів, знайомих, товаришів по службі, які залишилися в Україні. Останні нерідко мають на меті покинути Україну й перед цим переправляють наявні в них історичні та культурні цінності своїм родичам чи знайомим за рубіж. В іншому випадку злочинці займаються на території України пошуком історичних та культурних цінностей за підказкою через кордон для того, щоб незаконно переправити такі цінності за рубіж і створити таким шляхом певний капітал.
Домовленість між учасниками злочинної групи про спільне заняття контрабандною діяльністю історичних та культурних цінностей може бути досягнута особисто, перед виїздом кого-небудь із них на проживання за кордон, у період перебування окремих представників групи в закордонному відрядженні чи туристичній поїздці, або при приватному відвідуванні. Встановлення злочинних контактів і одержання згоди на участь у контрабандній діяльності здійснюється також через посередників телефон чи електронною поштою. Особи, які виїхали за рубіж нерідко інформують листами чи телефоном своїх родичів, знайомих про можливості, які з’явилися в них для реалізації історичних та культурних цінностей (відкриття ними власних крамничок, зв’язок з перекупниками цінностей, знайомство з приватними колекціонерами чи представниками галерей тощо), повідомляють ціни на українські історичні та культурні цінності за кордоном, й домовленість про одержання згоди на реалізацію або покупку цінностей за вигідними цінами.
Зазначені особливості криміналістичної характеристики контрабанди історичних та культурних цінностей слід враховувати при вирішенні питання про порушення кримінальної справи, плануванні розслідування контрабанди, висуненні версій про викрадення сторичних та культурних цінностей, а також профілактиці та попередження таких злочинів.
допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
ПРОВАДЖЕННЯ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ ПРО ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНІ ПОДІЇ
31.03.2009 19:33
ТАКТИКА ДОПИТУ ПОТЕРПІЛИХ В СПРАВАХ ПРО НЕЗАКОННЕ ЗАВОЛОДІННЯ МОБІЛЬНИМИ ТЕЛЕФОНАМИ
29.04.2009 22:20
РЕАЛІЗАЦІЯ ФУНКЦІЇ ОБВИНУВАЧЕННЯ ПРИ РОЗГЛЯДІ СУДОМ КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ ПРО ХАБАРНИЦТВО
26.04.2009 12:18
ФОРМИ ВЗАЄМОДІЇ СЛІДЧОГО Й ОРГАНА ДІЗНАННЯ ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ ВБИВСТВ
25.05.2009 08:45
КЛАСИФІКАЦІЯ ВИБУХОВИХ РЕЧОВИН, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ ПРИ ВЧИНЕННІ КРИМІНАЛЬНИХ ВИБУХІВ
25.03.2009 20:58
ПИТАННЯ УЧАСТІ СПЕЦІАЛІСТА ПРИ ВІДТВОРЕННІ ОБСТАНОВКИ І ОБСТАВИН ПОДІЇ ПО СПРАВІ ПРО ВБИВСТВО ВЧИНЕНЕ НА ЗАМОВЛЕННЯ
24.05.2009 09:40
ОКРЕМІ ПИТАННЯ УЧАСТІ СПЕЦІАЛІСТА ПРИ ДОПИТІ ПО СПРАВІ ПРО СЕКСУАЛЬНЕ ВБИВСТВО
24.05.2009 09:37
ПРОБЛЕМА УЧАСТІ ПОНЯТИХ У СЛІДЧИХ ДІЯХ
23.05.2009 09:38
ПЕРСПЕКТИВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ШКІРЯНОГО ПОКРОВУ РУК ТА НІГ ЛЮДИНИ В КРИМІНАЛІСТИЦІ
23.05.2009 09:36
ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ КРИМІНАЛІСТИЧНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЗЛОЧИНІВ
23.05.2009 09:33
© 2006-2020 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше