:: LEX :: АДМІНІСТРАТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ ДІЛЬНИЧНИХ ІНСПЕКТОРІВ МІЛІЦІЇ МВС УКРАЇНИ У СФЕРІ ЗАХИСТУ ПРАВА ВЛАСНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ
UA  RU  EN
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
  Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
  Архів

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 61)

Термін подання матеріалів

16 травня 2024

До початку конференції залишилось днів 28


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

АДМІНІСТРАТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ ДІЛЬНИЧНИХ ІНСПЕКТОРІВ МІЛІЦІЇ МВС УКРАЇНИ У СФЕРІ ЗАХИСТУ ПРАВА ВЛАСНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ
 
01.02.2010 08:11
Автор: Риженко Ірина Миколаївна, старший викладач кафедри цивільного і екологічного права Херсонського юридичного інституту ХНУВС
[Адміністративне право. Адміністративне процесуальне право. Митне та податкове право. Муніципальне право]
Важливим чинником адміністративно-правового захисту права власності суб’єктів господарювання є адміністративна діяльність органів внутрішніх справ і зокрема дільничних інспекторів міліції (далі ДІМ).
Адміністративна діяльність ДІМ у зазначеній сфері - це специфічна виконавчо-розпорядча, підзаконна, державно-владна діяльність з організації ними захисту права власності суб’єктів господарювання під час здійснення охорони громадського порядку, забезпечення громадської безпеки, попередження й припинення майнових злочинів та інших правопорушень.
ДІМ зобов’язані забезпечити захист права власності суб’єктів господарювання шляхом індивідуально-профілактичної роботи з особами, схильними до скоєння правопорушень, під час забезпечення охорони громадського порядку, використовувати для цієї мети населення та громадських формувань тощо.
З метою захисту права власності суб’єктів господарювання ДІМ мають право застосовувати усі права працівників міліції, зокрема: вимагати від громадян і службових осіб припинення злочину або адміністративного правопорушення; виявляти і вести облік осіб, які підлягають профілактичному впливу; складати протоколи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення на громадян; у разі опору, вчинення протидії вживати заходів до їх подолання; застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби та вогнепальну зброю.
Усі суспільні відносини у сфері захисту права власності суб’єктів господарювання, що знаходять свій захист, при участі ДІМ у діючому Кодексі України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП) поділяються на такі види: 1) що забезпечують безпосередній захист права власності суб’єктів господарювання; 2) ті які забезпечують захист інших осіб, від об’єктів майна підвищеної небезпеки суб’єктів господарювання; 3) коли вони забезпечують захист публічного інтересу Українського народу від майна, що становить підвищену небезпеку.
У своїй практичній діяльності ДІМ, з метою відновлення порушеного права власності суб’єктів господарювання складають на осіб, які порушили право приватної власності чи правовий режим державної власності, протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 51 КУпАП «Дрібне викрадення чужого майна» та ст. 184-1 КУпАП «Неправомірне використання державного майна». Також з метою захисту громадян від об’єктів підвищеної небезпеки суб’єктів господарювання ДІМ можуть складати на посадових осіб протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 156, 156-1, 156-2, 189-1, 190 КУпАП, санкції по яким застосовує суд.
Отже ДІМ у відповідності до своїх завдань здійснюють адміністративну діяльність щодо захисту права власності суб’єктів господарювання, наділені для цього вагомою владною компетенцією провідною із якої є застосування засобів адміністративного примусу.

Література:
1. Кодекс України про адміністративні правопорушення: [Електронний ресурс] // Офіційний веб-сайт Верховної Ради України.-28 грудня 2010.-Режим доступу до Законодавств України: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=80731-10.-Назва з екрану.
2. Галунько В. В. Охорона права власності: Адміністративно-правові аспекти : монографія / Валентин Васильович Галунько ; за ред. В. К. Шкарупи. – Херсон, 2008. – 348 с.
3. Тучак М.О. Адміністративно-правові засади діяльності дільничих інспекторів міліції: автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.07. «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право» / М.О. Тучак ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter




 Інші наукові праці даної секції
ПРОБЛЕМИ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОЇ ОХОРОНИ ОБ’ЄКТІВ ПРОМИСЛОВОЇ ВЛАСНОСТІ
29.01.2010 20:04
ЗОВНІШНІ ЕЛЕМЕНТИ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВНУТРІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ
29.01.2010 20:02
ПРОБЛЕМИ ПРИТЯГНЕННЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ
28.01.2010 23:31
ПРАВОВА ОСНОВА ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ БОРОТЬБИ З ЕКОНОМІЧНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ
22.01.2010 11:46
ТЕОРЕТИЧНІ ПІДХОДИ ДО ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТТЯ „КРЕДИТНА СПІЛКА”
22.01.2010 11:44
МІЖНАРОДНІ ЗАСАДИ ОХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В СФЕРІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ
21.01.2010 16:21
ЩОДО РОЗУМІННЯ ВЕРХОВЕНСТВА ПРАВА ЯК ПРИНЦИПУ АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДОЧИНСТВА В УКРАЇНІ
14.01.2010 19:02
«ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ МИТНОЇ СПРАВИ»: СУВОРА АБО КОНТЕКСТУАЛЬНА НЕЯВНА ДЕФІНІЦІЯ?
10.02.2010 00:39
ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВЗАЄМОДІЇ ОРГАНІВ ТА УСТАНОВ ДЕРЖАВНОЇ КРИМІНАЛЬНО–ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НЕУРЯДОВИМИ ІНСТИТУЦІЯМИ
06.02.2010 15:35
ДО ПИТАННЯ ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ СПРАВ ПРИ ПОРУШЕННІ ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
04.02.2010 20:40




© 2006-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


Наукова спільнота - інтернет конференції
Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки
Наукові конференції
Актуальні дослідження правової та історичної науки. Юридична лінія
 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше