:: LEX :: ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ЗЛОЧИНАМ ТА ПРАВОПОРУШЕННЯМ, ПОВ’ЯЗАНИМ З ОРГАНІЗАЦІЄЮ ТА ПРОВЕДЕННЯМ МАСОВИХ ЗАХОДІВ ТА АКЦІЙ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 34)

Термін подання матеріалів

14 липня 2021

До початку конференції залишилось днів 26


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ЗЛОЧИНАМ ТА ПРАВОПОРУШЕННЯМ, ПОВ’ЯЗАНИМ З ОРГАНІЗАЦІЄЮ ТА ПРОВЕДЕННЯМ МАСОВИХ ЗАХОДІВ ТА АКЦІЙ
 
30.01.2012 20:36
Автор: Дубович Олеся Валеріївна, аспірантка Інституту вивчення проблем злочинності НАПрН України
[Секція 4. Кримінальне право. Кримінальне процесуальне право. Криміналістика. Кримінологія. Кримінально-виконавче право]

1.  І злочин, і правопорушення ─ це протиправне, винне, суспільно небезпечне, або шкідливе діяння, яке спричиняє шкоду інтересам суспільства, держави або особи. Досить важко попередити і завадити їх вчиненню, особливо при організації та проведенні масових заходів. Отже, вважаємо, що необхідним є посилений контроль органів внутрішніх справ при організації та проведенні таких заходів. 

2.  Самого визначення «масовий захід», немає в жодному нормативному акті  України. А отже, не існує в нашій країні і  механізму попередження злочинності  при здійсненні подібних заходів. Виникає питання,  яким чином Україна при проведенні Євро 2012 буде урегульовувати  питання пов’язані з вчиненням злочинів та правопорушень? На нашу думку, досить доречним є внесений на розгляд Верховної Ради України народним депутатом України  В.С. Пустовойтовим проекту закону України Про порядок організації і проведення мирних масових заходів та акцій в Україні. За цим проектом до масових заходів відносять: збори, демонстрації, мітинги, пікетування, походи, вуличні походи, акції, мирні масові заходи та акції комерційного характеру . Також у ньому чітко вказані визначення основних термінів: хто може бути учасником та організатором  мирних масових заходів та акцій, їх термін, місце проведення, час, строк и обов’язково, повноваження виконавчих органів державної влади, місцевого самоврядування та органів внутрішніх справ. 

3. У даній ситуації учасники перебувають в досить небезпечній для життя і здоров’я обстановці. Це і бійки, і грабежі, і розбої, і обіг наркотичних речовин, і терористичні акти,  це досить не повний список правопорушень та злочинів, які вчиняються. Припустімо також, що приїзд іноземців розкриє горизонт правопорушень та злочинів  для шахраїв, для фінансових махінацій, при обміні валюти, при переведенні її в готівку. Не виключенням можуть також стати прояви дискримінації.  

4. Чи може наша держава захистити інтереси не лише українського населення, а й іноземців та туристів, що проживають в Україні, приїздять тимчасово, та ті що очікуються на Євро 2012? Статистика МВС щодо вчинення правопорушень та злочинів  свідчить, що все ж таки Україна на 100% цього зробити не може, адже вчинення злочинів щорічно зростає, а особливо прикрим є те, що зростає показник кількості не розкритих злочинів. Згідно зі статистикою, кількість злочинів вчинених у громадських місцях у 2009 становить 58013 злочинів, а у 2010 році – 71481. Питома вага зареєстрованих злочинів у тому числі на вулицях, парках, скверах за рік зросла на 13%. А кількість злочинів у громадських місцях у 2010 році порівняно з 2009 роком зменшилась на 5%.

5. А можливо, Євро 2012 ─ це чудова нагода заможнім українцям започаткувати і узаконити досить прибутковий бізнес? Адже зараз отримати землю для будівництва готелю, стадіону, закладу харчування набагато легше, виправдовуючись благородними цілями − Євро 2012. Але чемпіонат закінчиться, а майно та земля, до речі, так і залишаться, у власності підприємців, а не держави і на далі приноситимуть чудовий прибуток. 

6. Як же бути з особами без визначеного місця проживання, що в даний час все більше заповнюють вулиці мегаполісів та не великих міст України? З кожним роком кількість осіб без визначеного місця проживання збільшується, а разом з цим правопорушення та злочини, які вони вчиняють. Ми не здивуємо європейців проблемою збільшення маргінальності населення, адже це проблема усіх країн світу. Та однак, вважаємо за необхідне, вжиття заходів щодо попередження та запобігання злочинності маргіналів.
e-mail: alesiy-d@mail.ru
допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ СУДОВОЇ ФОТОГРАФІЇ ПРИ ОГЛЯДІ МІСЦЬ ПОДІЙ ПО КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ ПРО ЕКОЛОГІЧНІ ЗЛОЧИНИ
29.02.2012 05:48
ЗАКОНОДАВСТВО КРАЇН СНД ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕЗАКОННЕ ВІДТВОРЕННЯ ТА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ І БАЗ ДАНИХ
29.02.2012 05:44
СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВА ОБУМОВЛЕНІСТЬ НЕЗАКОННОГО ВІДТВОРЕННЯ ТА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ І БАЗ ДАНИХ
29.02.2012 05:41
ВИЯВЛЕННЯ ТА ВИЛУЧЕННЯ ОКРЕМИХ СЛІДІВ ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ СЕКСУАЛЬНИХ УБИВСТВ
29.02.2012 05:38
ОКРЕМІ ОСОБЛИВОСТІ ВИЯВЛЕННЯ ТА ВИЛУЧЕННЯ МІКРОСЛІДІВ ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ СЕКСУАЛЬНИХ УБИВСТВ
29.02.2012 05:36
ПІДГОТОВКА ДО ОГЛЯДУ МІСЦЯ ПОДІЇ, ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ ДОВКІЛЛЯ, ВЧИНЕНИХ ШЛЯХОМ ЗАБРУДНЕННЯ ВОДОЙМ
29.02.2012 05:34
ОКРЕМІ ОСОБЛИВОСТІ ОГЛЯДУ МІСЦЯ ПОДІЇ ПРИ РОЗСЛІДУВАННІ ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ ДОВКІЛЛЯ, ВЧИНЕНИХ ШЛЯХОМ ЗАБРУДНЕННЯ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ
29.02.2012 05:31
РОЛЬ ПСИХОЛОГІЧНОГО АСПЕКТУ У ВИКОНАННІ ПОКАРАНЬ ЩОДО ЗАСУДЖЕНИХ НЕПОВНОЛІТНІХ
28.02.2012 07:58
ВЗАЄМОДІЯ СЛІДЧОГО ТА СПЕЦІАЛІСТА (ПРИНЦИП ОРГАНІЗАЦІЇ РОЗСЛІДУВАННЯ)
21.02.2012 12:03
РОЗШУКОВА РОБОТА СЛІДЧОГО
21.02.2012 11:49
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше