:: LEX :: ПРИЗНАЧЕННЯ ДАКТИЛОСКОПІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ТА ЕКСПЕРТИЗИ СЛІДІВ НІГ І ВЗУТТЯ ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ НЕЗАКОННОГО ЗАВОЛОДІННЯ ВОГНЕПАЛЬНОЮ ЗБРОЄЮ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 32)

Термін подання матеріалів

13 травня 2021

До початку конференції залишилось днів 1


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ПРИЗНАЧЕННЯ ДАКТИЛОСКОПІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ТА ЕКСПЕРТИЗИ СЛІДІВ НІГ І ВЗУТТЯ ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ НЕЗАКОННОГО ЗАВОЛОДІННЯ ВОГНЕПАЛЬНОЮ ЗБРОЄЮ
 
15.06.2012 19:41
Автор: Олексюк Андрій Володимирович, здобувач кафедри кримінального права і процесу Волинського національного університету імені Лесі Українки
[Секція 4. Кримінальне право. Кримінальне процесуальне право. Криміналістика. Кримінологія. Кримінально-виконавче право]

Під час незаконного заволодіння вогнепальною зброєю злочинці часто залишають сліди рук. Зокрема такі сліди можна знайти на сейфах та металевих шафах, замках та зброї яка залишилася у сховищі, вогнепальній зброї вилученій у злочинців та обстановці місця її переховування, кобурі та гільзах. У зв’язку з цим, під час досудового слідства, виникає необхідність проведення трасологічної експертизи, зокрема у даному випадку дактилоскопічної.

Трасологічні експертизи проводяться з метою ототожнення об’єктів за їх слідами (відображеннями) на місцях злочинів. По справах аналізованої категорії криміналістичне дослідження слідів рук здійснюється з метою ідентифікації конкретної особи за слідами пальців або долонь.

Під час розслідування незаконного заволодіння вогнепальною зброєю речові докази зі слідами рук направляються на експертизу в оригіналі. І лише в тих випадках, коли в експертну установу не можна надіслати сам предмет або його частину, на яких перебувають сліди рук, експертиза проводиться за масштабними фотознімками слідів або слідами, відкопійованими на дактилоскопічну плівку, за зліпками об’ємних слідів.

З метою проведення порівняльного дослідження на експертизу слідів рук направляються відбитки папілярних узорів пальців рук і долонь осіб, у відношенні яких ставиться питання ідентифікації. Відбитки виконуються чорною типографською фарбою на бланках дактокарт або на аркушах гладкого білого паперу.

Якщо форма й розміри слідів не дозволяють встановити, якою частиною руки вони залишені, то на експертизу варто направити відбитки не тільки нігтьових фаланг пальців, але й середніх і основних фаланг, а також долонь рук.

Якщо в ході незаконного заволодіння вогнепальною зброєю було вчинено вбивство охоронця, працівника правохоронного органу або іншої особи, доцільно труп дактилоскопіювати. З цією метою відбитки пальців трупа наносяться на більші шматки паперу, які потім наклеюються на відповідні місця дактокарти або аркуші паперу. Відбитки папілярних узорів повинні бути повними й чіткими. Усі порівняльні матеріали, які направляються на дактилоскопічну експертизу, повинні бути завірені особою, яка її призначає.

По справах про незаконне заволодіння вогнепальною зброєю за допомогою експертизи слідів ніг (взуття) людини слідчий може вирішити такі основні питання: а) чи залишені сліди ніг на місці події конкретною особою; б) яким (за призначенням, моделлю, розміром) взуттям залишені сліди на місці події; в) одним або різним взуттям залишені сліди; в) який механізм слідоутворення; чи не носилося дане взуття конкретною особою.

На експертизу можуть бути спрямовані як самі сліди (наприклад, вирізка з підлоги), так і їх копії (зліпки, масштабні фотознімки). У випадку наявності на місці події доріжки слідів копії (зліпки) виготовляються не менш ніж з 2-3 найбільш чітких слідів кожної ноги.

У ході розслідування незаконного заволодіння вогнепальною зброєю в якості порівняльного матеріалу слідчим надаються: а) при дослідженні слідів босих ніг — зліпки з експериментальних об’ємних слідів або відбитки босих ніг (якщо досліджується поверхневий слід); б) при дослідженні слідів взуття — взуття підозрюваної особи (осіб) у тому виді, у якому воно вилучене; в) при ідентифікації людини за слідами ніг на внутрішніх поверхнях взуття для порівняння надається інше ношене цією людиною взуття.

Крім цього, по аналізованій категорії справ, з метою проведення експертизи слідів ніг (взуття) людини слідчим повинен експертові надати такі дані: відомості про ґрунт, на якому був залишений слід, скільки часу пройшло з моменту його утворення до моменту вилучення; чи носилося взуття, вилучене в підозрюваного, з моменту утворення сліду й до моменту його вилучення. Якщо так, то скільки й у яких умовах (у міській або сільській місцевості); чи ремонтувалося взуття в цей проміжок часу й у чому полягав ремонт.допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
КРИМІНАЛІСТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУБ’ЄКТИВНИХ ОЗНАК ПОВТОРНОСТІ ТА РЕЦИДИВУ ЗЛОЧИНІВ
24.05.2012 15:52
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МЕТОДУ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОФІЛЮВАННЯ У США
18.06.2012 15:47
НАПРЯМИ АНАЛІЗУ ЗВ'ЯЗКУ «ЗЛОЧИНЕЦЬ-ЖЕРТВА» З МЕТОЮ РОЗШУКУ СЕРІЙНИХ СЕКСУАЛЬНИХ УБИВЦЬ
18.06.2012 15:47
ДОСВІД СТВОРЕННЯ СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ НОРМАТИВНИХ АКТІВ СПРЯМОВАНИХ НА ПРОФІЛАКТИКУ ЗЛОЧИННОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ У США
18.06.2012 15:45
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПІДРОБЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ, ЗБУТ ЧИ ВИКОРИСТАННЯ ТАКИХ ДОКУМЕНТІВ В ОКРЕМИХ КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
18.06.2012 15:43
СУБ’ЄКТИВНІ ОЗНАКИ ПІДРОБЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ, ЗБУТУ ЧИ ВИКОРИСТАННЯ ТАКИХ ДОКУМЕНТІВ
18.06.2012 15:31
ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДАННЯ ПЛАНІВ ТА СХЕМ В ХОДІ ОГЛЯДУ МІСЦЯ ПОДІЇ ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ РОЗБОЇВ
17.06.2012 18:36
ТИПОВІ ЕКСПЕРТИЗИ ПО КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ ПРО РОЗБОЇ
17.06.2012 18:35
ПРОБЛЕМИ ЗАЛУЧЕННЯ ОКРЕМИХ ФАХІВЦІВ, В ЯКОСТІ СПЕЦІАЛІСТІВ, ДО РОЗСЛІДУВАННЯ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНИХ ПОДІЙ
17.06.2012 18:33
ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЗАСОБІВ КРИМІНАЛІСТИЧНОЇ ФОТОГРАФІЇ ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНИХ ПОДІЙ
17.06.2012 18:32
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше