:: LEX :: НАСТУПНИЙ ЕТАП РОЗСЛІДУВАННЯ ШАХРАЙСТВА, ВЧИНЕНОГО ПІД ВИГЛЯДОМ РЕЛІГІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 32)

Термін подання матеріалів

13 травня 2021

До початку конференції залишилось днів 0


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

НАСТУПНИЙ ЕТАП РОЗСЛІДУВАННЯ ШАХРАЙСТВА, ВЧИНЕНОГО ПІД ВИГЛЯДОМ РЕЛІГІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
 
22.12.2013 14:08
Автор: Аванесян Анна Олександрівна, здобувач кафедри криміналістики Донецького юридичного інституту МВС України
[Секція 4. Кримінальне право. Кримінальне процесуальне право. Криміналістика. Кримінологія. Кримінально-виконавче право]

До числа наступних слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях про шахрайство, вчинене під виглядом релігійної діяльності відносяться: пред’явлення для впізнання (ст. 228, 229 КПК України), слідчий експеримент (ст. 240 КПК України), призначення судових експертиз (ст. 242 КПК України).

Пред’явлення особи для впізнання у кримінальних провадженнях цієї категорії одержало досить широке поширення. Варто мати на увазі, що в ході впізнання шахрай намагається впливати на того хто впізнає, залякати або шантажувати його. Ці дії варто рішуче припиняти, а особу, яка впізнає заздалегідь готувати психологічно, щоб вона не боялася подібних провокацій.

Під час впізнання потрібно враховувати, що шахраї, в ході вчинення правопорушень, іноді змінюють свою зовнішність: одягають окуляри, змінюють одяг, відпускають вуса й бороду. Тому особа, яка впізнає, повинна мати досить часу, щоб уважно розглянути осіб, пропонованих їй для впізнання.

Слідчий експеримент проводиться у тих випадках, коли потрібно перевірити можливість сприйняття за певних умов якихось конкретних обставин (наприклад, бачити, чути) або можливість щось зробити в конкретній обстановці. Особливого значення слідчий експеримент набуває тоді, коли виникає необхідність перевірити навички підозрюваного у виконанні певних дій. Проведення подібних слідчих експериментів бажано фіксувати за допомогою відеозапису.

У кримінальному провадженні про шахрайство, вчинене під виглядом релігійної діяльності частіше інших призначаються такі експертизи: дактилоскопічна, техніко-криміналістична експертиза документів, почеркознавча, трасологічна, хімічна.

За допомогою дактилоскопічної експертизи вдається встановити, чи була дана особа в певному місці й чи залишила свої сліди, або чи тримала в руках знаряддя вчинення шахрайства – предмети культу, ювелірні вироби, гроші, речі.

Для досягнення кримінальної мети шахраї часто користуються фальшивими документами, за допомогою яких уводять в оману посадових осіб і інших громадян або в процесі обману пишуть фіктивні розписки і т.ін. Під час особистого обшуку й обшуку за місцем проживання й роботи шахрая часто вилучаються підроблені документи, записні книжки з адресами зв’язків. Все це підлягає експертному дослідженню. Для вирішення питань про те, чи не виконаний певний текст підозрюваним, яким способом підписаний документ, який був початковий зміст частково підробленого документа, проводиться почеркознавча або техніко-криміналістична експертиза документів. Трасологічна експертиза проводиться для встановлення тотожності слідів, встановлення цілого за частинами.

Крім криміналістичних експертиз у кримінальному провадження про шахрайство, вчинене під виглядом релігійної діяльності можуть бути призначені й інші експертизи.

Під час розслідування таких кримінальних правопорушень проводяться й інші слідчі (розшукові) дії: допити свідків, що не є очевидцями вчиненого шахрайства, допити у вигляді очних ставок. Особливої специфіки вони не мають, однак варто мати на увазі, що підозрювані, зазвичай вивертаються, пропонують свої версії, заперечують вину. Тому до їх допиту варто ретельно готуватися, попередньо складати план проведення цієї слідчої (розшукової) дії, готувати докази, продумувати послідовність питань.допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
ПРОГРАМНО-ЦІЛЬОВИЙ МЕТОД РОЗСЛІДУВАННЯ КРИМІНАЛЬНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ
22.12.2013 14:11
МЕТОД МИСЛЕННОГО МОДЕЛЮВАННЯ ПОДІЇ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ
22.12.2013 14:10
ОСОБЛИВОСТІ ПОЧАТКОВОГО ЕТАПУ РОЗСЛІДУВАННЯ ШАХРАЙСТВ, ВЧИНЕНИХ ПІД ВИГЛЯДОМ РЕЛІГІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
22.12.2013 14:07
ДОПИТИ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ ПРО ШАХРАЙСТВО У СФЕРІ ІПОТЕЧНОГО КРЕДИТУВАННЯ
22.12.2013 13:43
ПРИЗНАЧЕННЯ ЕКСПЕРТИЗИ ДОКУМЕНТІВ ФІНАНСОВО-КРЕДИТНИХ ОПЕРАЦІЙ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ ПРО ШАХРАЙСТВО У СФЕРІ ІПОТЕЧНОГО КРЕДИТУВАННЯ
22.12.2013 13:41
КЛАСИФІКАЦІЯ ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ ДОВКІЛЛЯ
16.11.2013 15:55
МІСЦЕ ВЧИНЕННЯ ЗЛОЧИНУ ЯК ОЗНАКА ОБ'ЄКТИВНОЇ СТОРОНИ СКЛАДУ ЗЛОЧИНУ, ПЕРЕДБАЧЕНОГО СТ. 250 КК УКРАЇНИ
16.11.2013 15:46
ВИЗНАЧЕННЯ ДОПУСТИМОСТІ ДОКАЗІВ, ЗІБРАНИХ ПРИ ОГЛЯДІ МІСЦЯ ПОДІЇ СЛІДЧО-ОПЕРАТИВНОЮ ГРУПОЮ: ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ
14.12.2013 18:00
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше