:: LEX :: СПІВВІДНОШЕННЯ ФУНКЦІЙ ТА ПРАВОСУБ’ЄКТНОСТІ ЦЕНТРУ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ ТА АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 32)

Термін подання матеріалів

13 травня 2021

До початку конференції залишилось днів 0


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

СПІВВІДНОШЕННЯ ФУНКЦІЙ ТА ПРАВОСУБ’ЄКТНОСТІ ЦЕНТРУ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ ТА АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ
 
27.05.2014 21:25
Автор: Лазаренко Максим Валентинович, здобувач кафедри конституційного адміністративного та фінансового права Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна»
[Секція 5. Адміністративне право. Адміністративне процесуальне право. Митне та податкове право. Муніципальне право]

Наявність засобів швидкого пересування, поставлення продовольчих і промислових товарів є невід’ємним елементом сучасного життя. Серед таких засобів провідне місце належить автомобільному транспорту.

Питання забезпечення безпеки дорожнього руху регулююся поперед всього нормами адміністративного права, забезпечення виконання яких лягає на плечі працівників Державної автомобільної інспекції МВС України. Серед якої вагоме місце належить Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем [2].

У відповідності до Положення про Центр безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем (ЦБДР та АС) він є підрозділом при Міністерстві внутрішніх справ України, підпорядкованим Управлінню Державної автомобільної інспекції МВС на правах самостійного управління. ЦБДРтаАС є головною установою з питань розвитку, упровадження та супроводження автоматизованих систем Державної автомобільної інспекції, а також їх загального організаційно-методичного та інженерного забезпечення.

Функції ЦБДР та АС: здійснює у встановленому законодавством порядку контроль за процесом автоматизації діяльності підрозділів ДАI, аналізує стан використання новітніх інформаційно-обчислювальних технологій і комплексної автоматизації у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, розробляє пропозиції щодо його покращання та бере участь у їх упровадженні; забезпечує проведення робіт з розроблення та впровадження в практичне використання автоматизованих інформаційно-аналітичних та управлінських комп'ютерних систем за окремими напрямками діяльності ДАI та її структурних підрозділів на місцях; супроводжує та реалізує заходи з удосконалення і розвитку інформаційно-обчислювальних мереж ДАI, забезпечує режим інформаційної безпеки, захист центрального серверу ДДАI МВС від спроб несанкціонованого доступу та протидію витоку інформації з корпоративної мережі; здійснює автоматизований облік даних про зареєстровані, викрадені, заарештовані транспортні засоби та інші дані стосовно автотранспорту, що використовувався в злочинних цілях, у встановленому законодавством порядку; розробляє проекти схем організації дорожнього руху, у тому числі з використанням автоматизованих систем управління ним, та виключно у встановленому законодавством порядку впроваджує їх на окремих ділянках вулично-дорожньої мережі держави, у проблемних зонах та місцях концентрації ДТП; здійснює нагляд за діяльністю підприємств, установ та організацій, що займаються підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації водіїв колісних транспортних засобів, у тому числі тих, що здійснюють перевезення великовагових, негабаритних та небезпечних вантажів, а також-беруть участь у міжнародному русі, бере участь у перевірках діяльності підрозділів ДАI з контролю за діяльністю таких установ і організацій та ін.

Отже, функції Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем є складовою адміністративно-правового статусу цього підрозділу, які характеризують його місце і роль в системі Управління Державної автомобільної інспекції МВС України і характеризується правосуб’єктністю, та публічними юридичними обов’язками.
Література:

1. Граділь А.О. Адміністративно-правові засади оформлення дорожньо-транспортних пригод : автореф. … кан. юрид. наук : спец. 12.00.07 / А.О. Граділь. – Запоріжжя, 2012. – 18 с.

2. Центр безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем : [Електронний ресурс] // Департамент ДАІ МВС України. – 2013. – Режим доступу : http://www.sai.gov.ua/ua/people.htm.

3. Энциклопедический словарь / гл. ред. А.М. Прохоров. – М. : Энциклопедия  1984. – 1600 с.

4. Єлістратов А. І. Адміністративне право : лекції / Аркадій Іванович Єлістратов ; ред. та упоряд. В. В. Галунько, С. В. Діденко. – Херсон : ВАТ ХМД, 2007. – 268 с.

5. Адміністративне право України : [навчальний посібник] : [у 2-х томах] / [Галунько В.В., Олефір В.І., Пихтін М.П. та ін] ; за заг. ред. В.В. Галунька. — Херсон  2011. — Т. 1 : Загальне адміністративне право. — 320 с.

6. Наказ Міністерства внутрішніх справ України від 27 жовтня 2011року № 808 «Про затвердження Положення про Центр безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС» : [Електронний ресурс] // Ліга закон. – 2013. – Режим доступу : http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/MVS346.html.допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
ОСНОВОПОЛОЖНІ ЗАСАДИ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
27.05.2014 21:29
СТАНОВЛЕННЯ ПРИВАТНОЇ ОХОРОНИ В УКРАЇНІ
11.06.2014 22:16
АВТОМАТИЗОВАНЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ ДЕРЖАВНОГО ВИКОНАВЦЯ В СИСТЕМІ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ
11.06.2014 16:25
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше