:: LEX :: ПОЗИТИВНИЙ ДОСВІД ФБР США У ПРОТИДІЇ ФІНАНСОВИМ ШАХРАЙСТВАМ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 38)

Термін подання матеріалів

14 грудня 2021

До початку конференції залишилось днів 13


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ПОЗИТИВНИЙ ДОСВІД ФБР США У ПРОТИДІЇ ФІНАНСОВИМ ШАХРАЙСТВАМ
 
25.10.2018 13:10
Автор: Романюк Анна Романівна, курсант факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції Національного університету державної фіскальної служби України
[Секція 4. Кримінальне право. Кримінальне процесуальне право. Криміналістика. Кримінологія. Кримінально-виконавче право. Медичне право. Судові та правоохоронні органи. Адвокатура]

Фінансові шахрайства у США почали досліджуватися ще в 30-х роках минулого століття. Там їх розуміють як злочини, що характеризуються обманом та зловживанням довірою, з метою заволодіння або уникнення втрати грошей. На думку фахівців США, фінансові шахрайства є вкрай руйнівними для компаній, і такі злочини завжди завдають шкоди певним потерпілим.

Метою даних тез є аналіз позитивного досвіду ФБР США щодо протидії фінансовим шахрайствам.

Окремі питання протидії фінансовим шахрайствам розглядалися у публікаціях О. Г. Карповича [1], С. С. Чернявського [2], С. П. Чорнуцького [3] та ін.

Сьогодні у США схеми шахрайств стали більш досконалими, адже такі протиправні дії вчиняються із використанням досягнень сучасних інформаційних технологій, які допомагають злочинцям вчиняти «злочини без слідів» та уникати покарання.

Тому правоохоронні органи США, до яких відносять Комісію з цінних паперів та бірж, Службу внутрішніх доходів, Службу поштової інспекції США, Комісію з торгівлі ф’ючерсами на товари та Департамент фінансових розслідувань Міністерства фінансів та ФБР, використовують найсучасніші «технології запобігання шахрайствам».

Значним досягненням у таких технологіях вважають «штучний інтелект», який працює за «правилами» інтелекту людини. Проаналізовані відомості фахівцями ФБР США показують, що ситуація у запобіганні фінансовим шахрайствам покращується, тому всі сили спрямовуються на розвиток новаторських технологій «штучного інтелекту», який зможе працювати самостійно. І хоча подібні технології коштують не дешево, фахівці ФБР США не зупиняються у своїх дослідженнях і не залишають фінансовим шахраям жодних можливостей.

Не дивлячись на те, що схеми фінансових шахрайств стають все більш досконалішими, працівники ФБР США прагнуть відстежувати злочинців та запобігати шахрайствам, ще до моменту початку активних дій зловмисників. При цьому працівники ФБР США в основному зосереджуються на складних фінансових розслідуваннях, використовуючи сучасні можливості «штучного інтелекту».

У США одним із видів фінансового шахрайства є крадіжка особистих даних, тобто злочин, пов’язаний із незаконним доступом та використанням особистої та/або фінансової інформації певної людини. Такий злочин може призвести до фінансових втрат, і завдати серйозної шкоди кредитній історії жертви. Він робить її більш вразливою для інших видів фінансового шахрайства. При крадіжці особистих даних зловмисник заволодівають ім’ям, номером соціального страхування, номером кредитної картки, датою народження та іншими відомостями жертви. У «цифровому світі» всі ризикують стати потерпілими, тому в США наполегливо працюють над запобіганням фінансовим шахрайствам, розуміючи, що масштаби завданої шкоди можуть бути вкрай значними, як для певної компанії, так і для держави в цілому.

Іншим видом шахрайства є протизаконні «маніпуляції» з цінними паперами та товарами. Працівники ФБР США передбачають, що різноманітні схеми шахрайства, до яких відносять маніпуляції ринком, розкрадання вчинене брокерами, шахрайства з товарами, буду і надалі продовжувати зростати, оскільки інвестори залишаються віктимними до невизначеностей сучасної світової економіки. У зв’язку з цим, працівники ФБР США продовжують тісно співпрацювати з різними урядовими та приватними організаціями, з метою вирішення проблем попередження та запобігання фінансовим шахрайствам.

І хоча протидія фінансовим шахрайствам в Україні ще не на такому рівні як у США, однак українські правоохоронні органи мають можливість поглиблювати свої знання і навички використовуючи передовий зарубіжний досвід, зокрема, накопичений працівниками ФБР США.

Література

1. Карпович О. Г. Актуальные уголовно-правовые проблемы борьбы с финансовым мошенничеством : монография. Москва : ЮНИТИ-ДАНА; Закон и право, 2011. 271 с.

2. Чернявський С. С. Фінансове шахрайство : методологічні засади розслідування : монографія. Київ : Хай-Тек Прес, 2010. 624 с.

3. Чорнуцький С. П. Суть і методика виявлення фактів фінансового шахрайства. Економіка та держава. 2011. № 7. С. 127–131.

______________________

Науковий керівник: Старушкевич Анатолій Володимирович, кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри фінансових розслідувань факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції Національного університету державної фіскальної служби України
допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
ПОНЯТТЯ ТА МЕТОДИ РОЗСЛІДУВАННЯ СЕРІЙНИХ УБИВСТВ
26.10.2018 09:45
МЕТОДИ ВИЯВЛЕННЯ ФІНАНСОВИХ ШАХРАЙСТВ
25.10.2018 20:40
ОКРЕМІ ЕЛЕМЕНТИ КРИМІНАЛІСТИЧНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ ГРАБЕЖІВ І РОЗБОЇВ
25.10.2018 13:08
ЗЛОЧИННА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ЇЇ МЕХАНІЗМ
25.10.2018 13:04
ОКРЕМІ ЕЛЕМЕНТИ КРИМІНАЛІСТИЧНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ ШАХРАЙСТВА
25.10.2018 13:01
ЩОДО ПИТАННЯ ЕКСПЕРТНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ПІДПИСІВ, ВИКОНАНИХ ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНІЧНИХ ПРИЙОМІВ
24.10.2018 20:56
СУТНІСТЬ ЗЛОЧИННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ПОДАЛЬШІ НАПРЯМИ ЇЇ ДОСЛІДЖЕННЯ
24.10.2018 20:53
ОКРЕМІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ РЕСПУБЛІКИ САН-МАРИНО
17.10.2018 20:57
ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ ПОРЯДОК ЗАТРИМАННЯ ОСОБИ ЗА ПІДОЗРОЮ У ВЧИНЕННІ ЗЛОЧИНУ
17.10.2018 19:08
ПРОЦЕСУАЛЬНА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ТА САМОСТІЙНІСТЬ СЛІДЧОГО
17.10.2018 19:03
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше