:: LEX :: ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАТЬКІВ ЗА ВИХОВАННЯ НЕПОВНОЛІТНІХ ДІТЕЙ, ЯКІ СТАЛИ «БУЛЕРАМИ»
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 32)

Термін подання матеріалів

13 травня 2021

До початку конференції залишилось днів 6


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАТЬКІВ ЗА ВИХОВАННЯ НЕПОВНОЛІТНІХ ДІТЕЙ, ЯКІ СТАЛИ «БУЛЕРАМИ»
 
17.01.2020 18:56
Автор: Чайка Інна Миколаївна, студентка Національної академії внутрішніх справ України; Петровський Андрій Володимирович, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри цивільного права та процесу, Національна академія внутрішніх справ України
[Секція 2. Конституційне право. Конституційне процесуальне право. Адміністративне право. Адміністративне процесуальне право. Митне та податкове право. Міжнародне право. Муніципальне право]

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого [1,2]. 

Я вважаю, що діти, які стали агресорами не повністю розуміють, якої шкоди та страждань вони завдають іншим. Ставши «булером», «агресором» такі діти вважають, що знущання над слабшими – смішно. При цьому отримуючи схвалення з боку друзів-спостерігачів, вони відчувають себе сильними та «крутими». 

Деякі діти «булять», тому що самі постраждали від насильства (вдома, на вулиці серед однолітків або при відвідуванні спортивних секцій, різноманітних творчих позашкільних гуртків, тощо). В таких випадках вони можуть зганяти свій біль шляхом знущання і приниженням слабших. 

До того ж, нападаючи на когось, вони захищаються від цькування. Іноді такі діти дуже імпульсивні і не можуть контролювати свій гнів. У таких випадках справа нерідко доходить до фізичного насильства. 

18 грудня 2018 року Верховна Рада України увалила закон про антибулінг. 

Документ вніс ряд змін у Кодекс України про адміністративні правопорушення та Закон України «Про освіту». За доповненим законом про антибулінг виділяються типові ознаки цькування: 

- систематичність (повторюваність) діяння;

- наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності); 

- дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, або спричинення соціальної ізоляції. 

За даними дослідження UNICEF Ukraine: 24% українських школярів вважають себе жертвами «боулінгу». Проте немає даних, скільки дітей є агресорами, адже вони такими себе не вважають. Деякі думають, що це весела гра, інші самостверджуються, більшість не знає, яких страждань завдають їхні «жарти», «ігри» жертвам. «Булінг» завдає психологічної шкоди не лише жертвам, але й агресорам. 

За «булінг» за неналежне виховання неповнолітніх або малолітніх дітей відповідальність несуть батьки, законом передбачені адміністративні стягнення: 
Отже, до видів «булінгу» належать: фізичне, економічне, психологічне, сексуальне насильство та кібербулінг. Деякі діти «булять», тому що самі постраждали від насильства, а знущання над іншими дозволяє їм ловити захоплені погляди оточення, а саме відчуття переваги над іншими приносить їм задоволення. Саме таким чином «булери» можуть зганяти свій біль через знущання і приниження слабших за себе. 

Література:

1. Кодекс України про адміністративні правопорушення ст.174.4. 

2. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
ІНСТИТУЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ДОРОЖНЬОГО ГОСПОДАРСТВА
06.02.2020 21:07
ІНТЕРДИСЦИПЛІНАРНІСТЬ ТА МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНІСТЬ: ОСНОВНІ ПІДХОДИ ДО ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ДИТИНСТВА
05.02.2020 12:24
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше