:: LEX :: АГРАРНЕ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ. СПІВПРАЦЯ З ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ: ПРОБЛЕМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 32)

Термін подання матеріалів

13 травня 2021

До початку конференції залишилось днів 6


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

АГРАРНЕ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ. СПІВПРАЦЯ З ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ: ПРОБЛЕМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ
 
12.05.2020 18:15
Автор: Боринська Олена Вадимiвна, студентка агробіотехнологічного факультету, Одеський державний аграрний університет
[Секція 5. Господарське право. Господарське процесуальне право. Екологічне право. Земельне право. Аграрне право. Фінансове право. Банківське право]

Вступ. Збільшення експорту вітчизняної сільськогосподарської продукції надало можливості виходу в зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом.  

Угода про асоціацію (“сільське господарство та розвиток сільських територій“) Закріпила принципи праці з Європейським Союзом.

Європейська інтеграція суттєво впливає на сучасний розвиток аграрного законодавства України. Парламент України Законом від 16 вересня 2014 року № 1778 – V II ратифікував асоціацію між Україною і Європейським Союзом, про співтовариство з атомної енергії.

Прийнявши цей документ Закон, Україна тим самим визнала важливість та необхідність адаптації національного законодавства до законодавства Європейського Союзу. Важливе місце в угоді про асоціацію (ст.403) належить питанням розвитку сільського господарства. 

У додатку до глави 17 (сільське господарство та розвиток сільських територій) в якому закріплено що рішення, директиви, регламенти, які містяться в додатках – це є частиною юридичних стандартів, і повинні розглядатися Україною в процесі наближення вітчизняного законодавства до відповідних нормативних актів Європейського Союзу. Але для втілення цих положень в життя необхідно проводити обмін знаннями, ділитися передовим дослідом у цій галузі шляхом проведення формаційних заходів. 

Законодавство України повинно розвиватися в напрямку захисту селянина, еквівалентному обміну між промисловими товарами та продукцією сільського господарства, подальшим розвитком різноманітних форм власностей. Діюче аграрне законодавство України характеризується значною кількістю нормативних актів різної юридичної сили, розкиданих по законодавчих та підзаконних актах, маючи відношення до інших галузей права. А є такі, що суперечать чинному аграрному законодавству, мають двояке тлумачення.

Висновок. З урахуванням вищенаведеного, можна констатувати, що пріоритетний напрямок подальшого розвитку чинного аграрного законодавства - його адаптація та гармонізація до законодавства Європейського Союзу, орієнтуючись на Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом 

Література: 

1. Про схвалення Стратегії розвитку аграрного сектору економіки на період до 2020 року: розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 р. № 80б-р. Ст. 3088. 

2. Гребенюк М. Регулювання продовольчої безпеки у законодавстві Європейського Союзу та України. Київ: Видавництво Міністерства юстиції України.  

________________

Науковий керівник: Орлова Вікторія Олександрівна, кандидат юридичних наук, викладач кафедри економічної теорії і економіки підприємств, Одеський державний аграрний університетдопомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
ПРОБЛЕМИ ВЕЛИКИХ КОНЦЕНТРАЦІЙ РИНКУ: ЕКОНОМІЧНІ І СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ
15.05.2020 13:14
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше