:: LEX :: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ НА ШЛЯХУ БОРОТЬБИ З COVID-19
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 32)

Термін подання матеріалів

13 травня 2021

До початку конференції залишилось днів 6


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ НА ШЛЯХУ БОРОТЬБИ З COVID-19
 
12.06.2020 15:34
Автор: Ковальчук Ірина Миколаївна, аспірант, Ягеллонський Університет, Польща, Краків
[Секція 2. Конституційне право. Конституційне процесуальне право. Адміністративне право. Адміністративне процесуальне право. Митне та податкове право. Міжнародне право. Муніципальне право]

Коронавірус чи, так званий, COVID-19 – пандемія ХХІ століття, яка раптово «поглинула» Європу та й цілий Світ. Мабуть, не можна назвати жодної держави, яка б була цілком готова до ефективної боротьби з цим вірусом. При цьому, на шлях боротьби з ним стали не тільки окремі держави, а й цілі міждержавні міжнародні організації, однією з яких є Європейський Союз (надалі – ЄС).

Із самого початку ЄС брав інтенсивну участь в протидії поширенню COVID-19, ліквідації та послабленню негативних наслідків цієї пандемії, а також скоординуванню спільних зусиль держав-членів ЄС у боротьбі з нею. Варто зазначити, що перші дії в боротьбі з COVID-19 ЄС почав реалізувати ще на початку січня 2020 року, кілька днів перед тим, як в Європі зафіксували перші випадки захворювання. Саме в цей час Комітет з охорони здоров’я ЄС скликав перше засідання присвячене тоді ще «новому» вірусу. 

У цьому ж місяці з метою повернення громадян ЄС «додому» ЄС активував Механізм цивільного захисту ЄС. Саме завдяки цьому Механізму до Європи повернулося більш ніж півмільйона громадян ЄС, які у зв’язку з впровадженими обмеженнями не могли повернутися до Європи з різних регіонів Азії, Північної та Південної Америки. У лютому в рамах Механізму за ЄС розпочав закупівлю засобів індивідуального захисту, а саме медичних масок та респіраторів, для країн ЄС. Це призвело до того, що ЄС став єдиним оптовим покупцем, що забезпечило придбання якомога більшої кількості захисних засобів за найвигіднішою ціною.

Щоб сповільнити поширення вірусу ЄС закрив свої зовнішні кордони для всіх подорожей, які не були необхідними, одночасно залишивши відкритими окремі пропускні пункти (так звані «green lanes») необхідні для безперебійного постачання  товарів необхідних для держав-членів ЄС.

В рамах програми досліджень та інновацій «Горизонт 2020» профінансовано 18 дослідницьких проектів, які займаються проблематикою винайдення ефективних ліків та вакцини проти COVID-19.

Величезні зусилля ЄС були спрямовані та надалі спрямовуються в напрямку підтримання економік держав-членів ЄС, виведення їх з кризового стану та збереження робочих місць.

Таким чином, боротьба з COVID-19 підкреслила всю важливість ролі узгоджених спільних та скоординованих дій держав у боротьбі з цією пандемією, реалізацію яких на європейському континенті забезпечив ЄС. Вище наведено та проаналізовано низку спільних заходів здійснених в рамах ЄС, серед яких ключове значення відіграють заходи у сфері охорони здоров’я та збереження і відновлення економіки держав-членів ЄС.

Література:

Інформація наведена на підставі даних розміщених на офіційних сторінках органів ЄС, в тому числі Європейської Комісії та Європейського Парламенту; режими доступу:

1. https://www.europarl.europa.eu/news/pl/headlines/priorities/reakcja-ue-na-koronawirusa

2. https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/health/coronavirusresponse/ jobs- and-economy-during-coronavirus-pandemic_plдопомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ІНОЗЕМЦЯМИ ТА ОСОБАМИ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА ПРАВИЛ ПЕРЕБУВАННЯ В УКРАЇНІ (КРІЗЬ ПРИЗМУ ПРАВА НА ПОВАГУ ДО ПРИВАТНОГО І СІМЕЙНОГО ЖИТТЯ)
18.06.2020 20:53
ПРОБЛЕМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН У СФЕРІ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ
11.06.2020 16:42
ПОВІТРЯНЕ БОМБАРДУВАННЯ ГЕЛЬСІНКІ 30 ЛИСТОПАДА 1939 РОКУ: МІЖНАРОДНО-ПРАВОВІ НАСЛІДКИ
09.06.2020 15:00
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше