:: LEX :: ДО ПИТАННЯ ПРО СПЕЦИФІКУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВА НА ЖИТТЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 32)

Термін подання матеріалів

13 травня 2021

До початку конференції залишилось днів 0


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ДО ПИТАННЯ ПРО СПЕЦИФІКУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВА НА ЖИТТЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ
 
03.10.2010 15:59
Автор: Лавриненко Олексій Олександрович, студент факультету Підготовки кадрів для системи Пенсійного фонду України № 10 Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого, Ребриш Богдан Юрійович, студент Полтавського факультету Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого
[Адміністративне право. Адміністративне процесуальне право. Митне та податкове право. Муніципальне право]
Питання забезпечення прав військовослужбовців є досить актуальним та проблемним, оскільки саме від якісного та повного забезпечення їх прав, їх соціальної і правової захищеності залежить якість виконання ними своїх службових обов’язків, а як наслідок – стан національної безпеки і оборони, територіальна цілісність і недоторканість України. Разом з цим, військовослужбовці мають спеціальний правовий статус, який не тільки наділяє їх низкою специфічних прав (насамперед, йдеться про службові права), але й обумовлює покладення на них додаткових обов’язків, можливість обмеження тих прав, які для звичайних громадян, здавалося б, ніколи обмежені бути не можуть. Насамперед мова йде про право військовослужбовців на життя.
В демократичному суспільстві, навіть у зародковому стані, люди рівні між собою перш за все як власники свого життя. Стаття 27 Конституції України проголошує, що кожна людина має невід'ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов'язок держави – захищати його.
Під правом на життя зазвичай розуміють можливість людини захищати власне життя та життя інших осіб від протиправних посягань, а також вільно розпоряджатися ним. З точки зору теорії правової держави, панування природно-правової концепції праворозуміння, держава не має права піддавати життя своїх громадян ризикові – лише з їх добровільної згоди.
Водночас військовослужбовець добровільно віддає в руки держави найбільш дорогоцінне, що може мати людина – саме своє життя. Самим фактом вступу на службу він виявляє готовність задля інтересів держави позбутися власного життя без належної правової процедури.
Безумовно, жодний законодавчий акт країни, яка проголосила себе соціальною і правовою прямо не буде передбачати таку юридичну конструкцію. Разом з цим, де-факто життя військового перестає бути його власністю, належить державі і суспільству в цілому. У реальності військовий самою своєю професією має бути готовий без вагань віддати своє життя заради досягнення державних інтересів. Більше того – внутрішні нормативні акти , які регламентують військово-службові відносини опосередковано закріплюють, що обов’язком військовослужбовця є захист держави, її територіальної цілісності і недоторканості «до останнього», він не має права навіть розмірковувати, чи варте його життя досягненню тої чи іншої мети – він з самого початку бере на себе зобов’язання без зволікань виконувати накази, навіть коли їх виконання вимагатиме загибелі.
Разом з цим, такий стан речей обумовлює і те, що військовослужбовцям в силу їх спеціального правового статусу надається низка пільг і компенсацій за такий стан речей. Тому певні соціальні пільги, встановлені для військовослужбовців усіх видів, є не благодійністю з боку демократично-правового, соціального суспільства, а компенсацією за ті обмеження, які держава накладає на реалізацію загальних прав людини громадянину, котрий добровільно служить цій державі і народу зі зброєю в руках.
Саме тому в Статті 17 Конституції України: чітко визначено: „Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього українського народу. Оборона України, захист її суверенітету територіальної цілісності і недоторканності покладається на Збройні Сили України. Держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей”.
З огляду на це, підкреслимо, що необхідним і важливим завданням української держави має бути повне і всебічне гарантування і забезпечення відповідних пільг і компенсацій, якісного соціального захисту – забезпечення медичною допомогою, санітарно-курортним оздоровленням, пенсій, освіти військових. Адже саме ці люди не задумуючись готові загинути заради нашого майбутнього і майбутнього наших дітей.

e-mail: lavleha@mail.ru, rebrishogdan@rambler.ru
допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
03.10.2010 17:01
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ПОГЛИБЛЕННЯ ЗАСАД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ
03.10.2010 16:46
ДЕЯКІ ПИТАННЯ ВИЗНАЧЕННЯ ОБСЯГУ ВИРУЧКИ ВІД ПРОДАЖУ ПРОДУКЦІЇ (ТОВАРІВ, РОБІТ, ПОСЛУГ) ПРИ ЗАСТОСУВАННІ СПРОЩЕНОЇ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ
03.10.2010 16:14
ПРОБЛЕМА ВИЗНАЧЕННЯ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, ЯКІ ПОГОДЖУЮТЬ АКТ ГОТОВНОСТІ ОБ’ЄКТА ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА
03.10.2010 16:07
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше