:: LEX :: ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ОПЕРАТИВНО-СЛІДЧОЇ ГРУПИ ПРИ РОЗКРИТТІ СЕРІЙНИХ СЕКСУАЛЬНИХ УБИВСТВ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 32)

Термін подання матеріалів

13 травня 2021

До початку конференції залишилось днів 3


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ОПЕРАТИВНО-СЛІДЧОЇ ГРУПИ ПРИ РОЗКРИТТІ СЕРІЙНИХ СЕКСУАЛЬНИХ УБИВСТВ
 
03.03.2011 20:43
Автор: Синявський Сергій Михайлович, здобувач кафедри організації оперативно-розшукової діяльності Національної академії внутрішніх справ
[Кримінальне право. Кримінальне процесуальне право. Криміналістика. Кримінологія. Кримінально-виконавче право]
1. Розкриття серійних сексуальних убивств за гарячими слідами входить до змісту початкового етапу розслідування таких злочинів, здійснюється відразу після виявлення злочину або через короткий час після нього.
З метою успішного розкриття серійних сексуальних убивств за гарячими слідами потрібне максимальне скорочення часу для прибуття слідчо-оперативної групи на місце події, широка комбінація типового програмування дій з індивідуальністю розкриття, невідкладне включення всіх необхідних сил і засобів у роботу з розкриття вбивства, тимчасове обмеження кола встановлюваних питань, висока інтенсивність і оперативність пошукових, оперативно-розшукових заходів та слідчих дій, широке використання технічних засобів для досягнення максимальної повноти отримання і фіксації інформації при мінімальних витратах часу.
2. Особливо велике значення в забезпеченні виконання зазначених вимог мають централізоване управління силами і засобами органа внутрішніх справ з метою встановлення особи вбивці і його затримання, а також безперервність взаємодії оперативних працівників карного розшуку зі слідчими, спеціалістами, працівниками чергової частини, інших служб органів внутрішніх справ, а також прокуратури. Розкриття серійних сексуальних убивств за гарячими слідами як правило починається з моменту прибуття на місце події слідчо-оперативної групи.
3. Можна виділити три основні аспекти забезпечення високих результатів діяльності такої групи: 1) швидкість прибуття на місце події; 2) належний склад групи; 3) забезпеченість техніко-криміналістичними засобами, транспортом та зв’язком.
4. Керівництво роботою групи на місці події за гарячими слідами покладається на слідчого, а по особливо тяжких злочинах, до яких і належать серійні сексуальні вбивства — на керівника органа внутрішніх справ, який відповідно до відомчих нормативних актів зобов’язаний виїжджати на місця таких злочинів і особисто організовувати роботу з їх розкриття.
З урахуванням підслідності велике значення в забезпеченні ефективності розкриття за гарячими слідами убивств, має створення у великих містах чергових, а також постійно діючих груп, які складаються із працівників слідчих підрозділів і карного розшуку. До складу таких груп включаються також спеціалісти — працівники експертно-криміналістичної служби НДЕКЦ УМВС України в областях і судові медики.
5. Не менш важливим елементом забезпечення розкриття серійних сексуальних убивств за гарячими слідами є типове програмування невідкладних оперативно-розшукових та організаційних заходів, слідчих дій — як одна з форм планування розкриття. У зв’язку з цим у підрозділах органів внутрішніх справ доцільно створювати картотеки невідкладних дій оперативного чергового по органу внутрішніх справ, членів слідчо-оперативної групи за гарячими слідами. Такі картотеки повинні перебувати в чергових частинах УМВС і міськрайорганів внутрішніх справ.
Зазначені типові програми дій оперативних працівників карного розшуку та слідчих не повинні розглядатися як готові рецепти. Застосовуючи їх, необхідно враховувати й індивідуальні, ситуаційні особливості конкретної події.


допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
ПРОФІЛАКТИКА ЗЛОЧИНІВ У СФЕРІ НЕЗАКОННОГО ОБІГУ НАРКОТИЧНИХ РЕЧОВИН
25.02.2011 22:16
ВІДМІННІСТЬ ПОНЯТЬ «НЕВІДКЛАДНА СЛІДЧА ДІЯ» ТА «ПОЧАТКОВА СЛІДЧА ДІЯ»
24.02.2011 20:25
ОСОБЛИВОСТІ ВИЗНАЧЕННЯ ОСОБИ ПІДБУРЮВАЧА У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ
20.02.2011 10:48
ЗАТРИМАННЯ ПІДОЗРЮВАНОГО В ОРГАНІЗАЦІЇ АБО УТРИМАННІ МІСЦЬ ДЛЯ НЕЗАКОННОГО ВЖИВАННЯ, ВИРОБНИЦТВА ЧИ ВИГОТОВЛЕННЯ НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ, ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН АБО ЇХ АНАЛОГІВ
20.01.2011 23:46
ЮРИДИЧНІ ТЕРМІНИ ТА ПОНЯТТЯ ЯК ПІДСТАВИ СУДДІВСЬКОГО РОЗСУДУ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ ПОКАРАННЯ
18.02.2011 21:45
АНАЛІЗ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИХ АКТІВ СПРЯМОВАНИХ НА БОРОТЬБУ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ ЯК СКЛАДОВА ВДОСКОНАЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА
17.01.2011 19:54
СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ЗАСТОСУВАННЯ ЕУТАНАЗІЇ
16.02.2011 20:07
КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ВІДІБРАННЯ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ПРО ЯВКУ У ПІДОЗРЮВАНОГО
16.01.2011 10:54
ЩОДО ПОНЯТТЯ РЕЙДЕРСТВА
13.02.2011 11:33
РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВА ЗАСУДЖЕНИХ НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ'Я
08.02.2011 21:33
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше