:: LEX :: ОСОБЛИВОСТІ ВЧИНЕННЯ СЕКСУАЛЬНИХ УБИВСТВ ОСОБАМИ, ЯКІ ВІДБУВАЛИ ПОКАРАННЯ У ВИГЛЯДІ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 32)

Термін подання матеріалів

13 травня 2021

До початку конференції залишилось днів 0


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ОСОБЛИВОСТІ ВЧИНЕННЯ СЕКСУАЛЬНИХ УБИВСТВ ОСОБАМИ, ЯКІ ВІДБУВАЛИ ПОКАРАННЯ У ВИГЛЯДІ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ
 
03.03.2011 20:45
Автор: Синявський Сергій Михайлович, здобувач кафедри організації оперативно-розшукової діяльності Національної академії внутрішніх справ
[Кримінальне право. Кримінальне процесуальне право. Криміналістика. Кримінологія. Кримінально-виконавче право]
1. Вивчення оперативної та слідчої практик показує, що значна частина сексуальних убивць відбували тривалі строки позбавлення волі й протягом значного періоду були відірвані від нормального життя. Серед них близько третини, це особи, які раніше притягувалися до кримінальної відповідальності за вбивства, грабежі, розбої, зґвалтування, нанесення тілесних ушкоджень, злісне хуліганство. Крім насильницьких діянь, багато з них в минулому судимі за різні майнові злочини й інші протиправні дії. Це найчастіше духовно й морально деградовані особи, їх поєднує крайня розбещеність і цинізм стосовно жінок, невиправдана агресія й злостивість до них.
2. Через те, що раніше судимі особи перебувають на обліку в підрозділах міліції, то їх виявлення не складне. Швидше за все проблеми виникають у тому, кого із значної кількості даного контингенту слід перевіряти в першу чергу на причетність до злочинів.
Вивчення оперативної та слідчої практики показало, що найчастіше злочини аналізованої категорії вчиняють особи, які раніше відбували значні строки позбавлення волі (від 3-х і більш років) у виправних колоніях за корисливо-насильницькі, насильницькі й статеві злочини. До кола осіб, які перевіряються, у першу чергу повинні включатися постійно або тимчасово проживаючі в даній місцевості, особи які раніше були судимі за зазначені злочини або замах на їх вчинення. Необхідно також мати на увазі й осіб, судимих у ранньому віці за вчинення тяжких злочинів, які відбували покарання спочатку у виховних колоніях, а потім переведені після досягнення повноліття в дорослі колонії загального або посиленого режиму, а також раніше неодноразово судимих і проживаючих недалеко від місць злочинів.
3. Оперативні працівники карного розшуку повинні орієнтуватися особливо на встановлення фактів прибуття в район події осіб, недавно звільнених з місць позбавлення волі. Повинна організовуватися оперативна роботу серед раніше судимих і їх найближчого оточення з метою виявлення осіб, яких можна запідозрити в причетності до вчинення серійних убивств на сексуальному ґрунті, і за їх поведінковими ознаками, які проявляються в дозлочинний або післязлочинний період.
4. Слід також вказати на ознаки, які свідчать про те, що вбивця знайомий з методами оперативно-розшукової діяльності або він є працівником правоохоронних органів чи військовослужбовцем спеціальних підрозділів збройних сил України: а) ретельне приховання речових доказів; б) вибір жертв здійснюється із зовні привабливих жінок і в затишних місцях в) ведення безладного способу життя з обмеженим колом жінок; г) при придушенні опору потерпілих використовуються хімічні, наркотичні чи психотропні речовини; д) використання при придушенні опору жертви спеціальних прийомів рукопашного бою, а також прийомів ліквідації супротивника; е) прояв агресії в процесі розправи над жертвою; є) використання специфічних методів впливу (особливо психологічних) і гіпнотизації для досягнення злочинного результату; ж) знищення трупів із застосуванням хімічних засобів, які прискорюють розкладання трупів.


допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
ПРОФІЛАКТИКА ЗЛОЧИНІВ У СФЕРІ НЕЗАКОННОГО ОБІГУ НАРКОТИЧНИХ РЕЧОВИН
25.02.2011 22:16
ВІДМІННІСТЬ ПОНЯТЬ «НЕВІДКЛАДНА СЛІДЧА ДІЯ» ТА «ПОЧАТКОВА СЛІДЧА ДІЯ»
24.02.2011 20:25
ОСОБЛИВОСТІ ВИЗНАЧЕННЯ ОСОБИ ПІДБУРЮВАЧА У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ
20.02.2011 10:48
ЗАТРИМАННЯ ПІДОЗРЮВАНОГО В ОРГАНІЗАЦІЇ АБО УТРИМАННІ МІСЦЬ ДЛЯ НЕЗАКОННОГО ВЖИВАННЯ, ВИРОБНИЦТВА ЧИ ВИГОТОВЛЕННЯ НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ, ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН АБО ЇХ АНАЛОГІВ
20.01.2011 23:46
ЮРИДИЧНІ ТЕРМІНИ ТА ПОНЯТТЯ ЯК ПІДСТАВИ СУДДІВСЬКОГО РОЗСУДУ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ ПОКАРАННЯ
18.02.2011 21:45
АНАЛІЗ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИХ АКТІВ СПРЯМОВАНИХ НА БОРОТЬБУ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ ЯК СКЛАДОВА ВДОСКОНАЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА
17.01.2011 19:54
СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ЗАСТОСУВАННЯ ЕУТАНАЗІЇ
16.02.2011 20:07
КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ВІДІБРАННЯ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ПРО ЯВКУ У ПІДОЗРЮВАНОГО
16.01.2011 10:54
ЩОДО ПОНЯТТЯ РЕЙДЕРСТВА
13.02.2011 11:33
РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВА ЗАСУДЖЕНИХ НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ'Я
08.02.2011 21:33
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше