:: LEX :: ВИДИ ОРГАНІЗОВАНИХ ЗЛОЧИННИХ ГРУП, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ НЕЗАКОННИМИ ЗАВОЛОДІННЯМИ АВТОТРАНСПОРТНИМИ ЗАСОБАМИ
   
 
  Главная
  Как принять участие в научной конференции?
  Календарь конференций
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наши сборники

Актуальные исследования правовой и исторической науки (выпуск 32)

Срок представления материалов

13 мая 2021

До начала конференции осталось дней 1


  Научные конференции
 

  Полезные правовые интернет ресурсы
 

 Полезные ссылки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Счетчики


 Ссылки


 Кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ВИДИ ОРГАНІЗОВАНИХ ЗЛОЧИННИХ ГРУП, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ НЕЗАКОННИМИ ЗАВОЛОДІННЯМИ АВТОТРАНСПОРТНИМИ ЗАСОБАМИ
 
03.03.2011 20:56
Автор: Завгородня Ольга Юріївна, ад’юнкт кафедри кримінології і юридичної соціології Національної академії внутрішніх справ
[Уголовное право. Уголовное процессуальное право. Криминалистика. Криминология. Уголовно-исполнительное право]
Незаконні заволодіння автотранспортними засобами в останні два десятиліття в Україні набули досить стійких рис організованої злочинності. Діяльність організованих злочинних угруповань, які спеціалізуються на незаконному заволодінні автотранспортними засобами, нерідко виходить за рамки одного регіону і навіть держави, тому є проблемою для вітчизняних та зарубіжних правоохоронців.
Організовані злочинні групи, які спеціалізуються на незаконному заволодінні автотранспортними засобами відрізняються налагодженою системою міжрегіональних і міжнародних зв’язків, відмінною технічною оснащеністю й мобільністю. До їх складу, як правило, входить молодь, з міцною антигромадською орієнтацією й активною установкою на злочинну діяльність. Для таких осіб незаконне заволодіння автотранспортними засобами є основним заняттям і джерелом доходів (Дмитрієв Д.О., 2006 р.).
В залежності від ступеня згуртованості, стабільності функціонування й масштабу злочинної діяльності, виділяють два основні типи організованих злочинних груп, які спеціалізуються на кримінальному автобізнесі — міжрегіональні й транснаціональні групи (Корнелю В.С., 2007 р.).
Діяльність міжрегіональних злочинних груп поширюється на кілька регіонів у масштабах однієї держави. Таким групам властиві всі ознаки організованої злочинності: сувора дисципліна, стабільність, ієрархія, певна цілеспрямованість, спільність грошових інтересів, чіткий розподіл ролей, плановість дії учасників, використання сучасних технічних засобів і знарядь при вчиненні злочинів.
До структура такої організованої злочинної групи входять: а) лідер (організатор) злочинної діяльності; б) особи, які займаються пошуком автотранспортного засобу й спостереженням за його власником; в) безпосередні виконавці незаконного заволодіння; г) фахівці з нейтралізації протиугінних систем, підробки документів, переробки автотранспортних засобів і перебивання номерів на їх вузлах і агрегатах; д) особи, які тимчасово переховують викрадений автотранспорт в гаражах, майстернях, ярах, лісопосадках і інших пристосованих „відстійниках”; е) особи, які займаються переміщенням автотранспорту з одного регіону в іншій; є)особи, які підшукують покупців і реалізують викрадений автотранспорт.
Транснаціональна організована злочинна група відрізняється від регіональної більшою організованістю та ширшим розмахом злочинної діяльності, яка виходить за межі України. Транснаціональні групи структурно схожі з міжрегіональними, однак відрізняються наявністю блоків. Діяльність таких угруповань більш законспірована й прикрита корумпованими зв’язками з чиновниками державних установ, працівниками міжнародних фірм, які займаються автобізнесом, митниками та прикордонниками, а також працівниками правоохоронних органів.
До структури транснаціональних організованих злочинних груп, крім вищезгаданих учасників міжрегіональних груп, входять особи, які займаються зв’язком з особами які безпосередньо вчиняють незаконні заволодіння автотранспортом, та особами які переміщують такий транспорт із однієї держави в іншу. До обов’язків осіб які займаються зв’язком входить забезпечення вищевказаних осіб замовленнями, підробленою документацією для переправлення викрадених автомобілів за кордон, підтримка зв’язків з безпосереднім керівником такої злочинної оборудки та замовниками з інших країн. Лідери (організатори) таких угруповань, як правило особисто знають усіх учасників групи, однак їх контакти з виконавцями злочинів обмежені й законспіровані. Ядро таких груп часто формується за етнічним або родинним принципом.


допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
ПРОФІЛАКТИКА ЗЛОЧИНІВ У СФЕРІ НЕЗАКОННОГО ОБІГУ НАРКОТИЧНИХ РЕЧОВИН
25.02.2011 22:16
ВІДМІННІСТЬ ПОНЯТЬ «НЕВІДКЛАДНА СЛІДЧА ДІЯ» ТА «ПОЧАТКОВА СЛІДЧА ДІЯ»
24.02.2011 20:25
ОСОБЛИВОСТІ ВИЗНАЧЕННЯ ОСОБИ ПІДБУРЮВАЧА У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ
20.02.2011 10:48
ЗАТРИМАННЯ ПІДОЗРЮВАНОГО В ОРГАНІЗАЦІЇ АБО УТРИМАННІ МІСЦЬ ДЛЯ НЕЗАКОННОГО ВЖИВАННЯ, ВИРОБНИЦТВА ЧИ ВИГОТОВЛЕННЯ НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ, ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН АБО ЇХ АНАЛОГІВ
20.01.2011 23:46
ЮРИДИЧНІ ТЕРМІНИ ТА ПОНЯТТЯ ЯК ПІДСТАВИ СУДДІВСЬКОГО РОЗСУДУ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ ПОКАРАННЯ
18.02.2011 21:45
АНАЛІЗ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИХ АКТІВ СПРЯМОВАНИХ НА БОРОТЬБУ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ ЯК СКЛАДОВА ВДОСКОНАЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА
17.01.2011 19:54
СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ЗАСТОСУВАННЯ ЕУТАНАЗІЇ
16.02.2011 20:07
КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ВІДІБРАННЯ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ПРО ЯВКУ У ПІДОЗРЮВАНОГО
16.01.2011 10:54
ЩОДО ПОНЯТТЯ РЕЙДЕРСТВА
13.02.2011 11:33
РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВА ЗАСУДЖЕНИХ НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ'Я
08.02.2011 21:33
© 2006-2021 Все права защищены При использовании материалов сайта, ссылка на www.lex-line.com.ua обязательна!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше