:: LEX :: ТИПОВІ ЕКСПЕРТИЗИ ПО СПРАВАХ ПРО РОЗБІЙ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 32)

Термін подання матеріалів

13 травня 2021

До початку конференції залишилось днів 6


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ТИПОВІ ЕКСПЕРТИЗИ ПО СПРАВАХ ПРО РОЗБІЙ
 
03.03.2011 20:53
Автор: Кравчук Петро Юрійович, здобувач кафедри кримінального процесу і криміналістики Академії адвокатури України
[Кримінальне право. Кримінальне процесуальне право. Криміналістика. Кримінологія. Кримінально-виконавче право]
У сучасних умовах в Україні виникла ситуація, при якій злочинці тривалий час вчиняють суспільно небезпечні замахи, спрямовані на заволодіння майном громадян, наносячи потерпілим тілесні ушкодження, психічні травми. Певною мірою цьому сприяє те, що правоохоронні органі допускають серйозні помилки при аналізі наявної інформації, плануванні початкових слідчих дій і оперативно-розшукових заходів, висуванні версій, організації взаємодії, використанні спеціальних знань й т.ін, які негативно впливають на рівень розкриття і якість досудового слідства. Значною мірою ці недоліки пояснюються відсутністю ефективних методичних рекомендацій, які не враховують особливостей використання спеціальних знань на різних етапах розслідування, зокрема розбоїв.
Під час розслідування розбоїв, часто виникає необхідність у призначенні різних судових експертиз, типовими серед яких є судово-медична, криміналістична, експертиза матеріалів і речовин.
Судово-медична експертиза призначається в тих випадках, коли у потерпілого або кого-небудь із підозрюваних є тілесні ушкодження. Судово-медичний експерт може визначити характер, ступінь тяжкості й наслідки нанесених потерпілому тілесних ушкоджень, а також чим вони нанесені і яка їх давнина. Така експертиза може надати слідчому допомогу в уявному моделюванні механізму злочину.
При наявності речових доказів з виділеннями людського організму, а також крові, слини, волосся з волосяною цибулиною й т.ін., може бути призначена генотипоскопічна експертиза. В результаті її проведення вдається виділити ДНК людини. Наступне порівняння її із ДНК підозрюваного дозволяє іноді одержати категоричний висновок про приналежність крові конкретній людині.
Найчастіше при розслідуванні розбоїв, виникає необхідність у призначенні різного роду криміналістичних експертиз, зокрема, балістичної, дактилоскопічної, трасологічної та ін. Яку саме експертизу проводити, слідчий повинен вирішувати залежно від характеру слідів, виявлених у процесі розслідування розбоїв. Так, якщо на місці події виявлені сліди пальців рук, призначається дактилоскопічна експертиза. При виявленні, наприклад, слідів взуття, знарядь злому й уламків цих знарядь, обривків тканини, паперу призначається відповідно трасологічна експертиза слідів взуття, слідів знарядь злому та інструментів, експертиза по встановленню цілого за частинами.
Коли на місці розбою або при обшуку в підозрюваного виявлені записки, листи, квитанції, які представляють інтерес для встановлення істини в справі, призначається почеркознавча експертиза для встановлення, ким з декількох підозрюваних виконаний рукопис.
Під час балістичної експертизи вирішуються питання щодо встановлення виду, системи, способу виготовлення, калібру застосованої зброї, а також напряму пострілу й відстані, з якого він був зроблений; придатності зброї до стрілянини й давнина останнього пострілу; ідентифікація зброї по виявлених кулях, гільзах, шроті, пижах на місці нападу або в тілі потерпілого, чи не становили раніше виявлені куля, гільза й частки пижів єдине ціле, чи не відстріляні виявлені кулі й гільзи з конкретної зброї. З метою визначення типу, виду або бойових властивостей і придатності до нападу ножів, кастетів й інших таких предметів призначається експертиза холодної зброї.
Залежно від обставини справи можуть використовуватися можливості й інших експертиз, зокрема, з дослідження мікрооб’єктів, може призначатися судово-медична експертиза речових доказів чи експертиза матеріалів і речовин.

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
ПРОФІЛАКТИКА ЗЛОЧИНІВ У СФЕРІ НЕЗАКОННОГО ОБІГУ НАРКОТИЧНИХ РЕЧОВИН
25.02.2011 22:16
ВІДМІННІСТЬ ПОНЯТЬ «НЕВІДКЛАДНА СЛІДЧА ДІЯ» ТА «ПОЧАТКОВА СЛІДЧА ДІЯ»
24.02.2011 20:25
ОСОБЛИВОСТІ ВИЗНАЧЕННЯ ОСОБИ ПІДБУРЮВАЧА У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ
20.02.2011 10:48
ЗАТРИМАННЯ ПІДОЗРЮВАНОГО В ОРГАНІЗАЦІЇ АБО УТРИМАННІ МІСЦЬ ДЛЯ НЕЗАКОННОГО ВЖИВАННЯ, ВИРОБНИЦТВА ЧИ ВИГОТОВЛЕННЯ НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ, ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН АБО ЇХ АНАЛОГІВ
20.01.2011 23:46
ЮРИДИЧНІ ТЕРМІНИ ТА ПОНЯТТЯ ЯК ПІДСТАВИ СУДДІВСЬКОГО РОЗСУДУ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ ПОКАРАННЯ
18.02.2011 21:45
АНАЛІЗ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИХ АКТІВ СПРЯМОВАНИХ НА БОРОТЬБУ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ ЯК СКЛАДОВА ВДОСКОНАЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА
17.01.2011 19:54
СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ЗАСТОСУВАННЯ ЕУТАНАЗІЇ
16.02.2011 20:07
КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ВІДІБРАННЯ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ПРО ЯВКУ У ПІДОЗРЮВАНОГО
16.01.2011 10:54
ЩОДО ПОНЯТТЯ РЕЙДЕРСТВА
13.02.2011 11:33
РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВА ЗАСУДЖЕНИХ НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ'Я
08.02.2011 21:33
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше