:: LEX :: ЄВРОПЕЇЗАЦІЯ ПУБЛІЧНОГО АДМІНІСТРУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
UA  RU  EN
 
  Main page
  How to take part in a scientific conference?
  Calendar of conferences
  Editorial board. PA «Naukova Spilnota»
  Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
  Archive

Actual researches of legal and historical science (Issue 61)

Date of conference

16 May 2024

Remaining time to start conference 15


  Scientific conferences
 

  Useful legal internet resources
 

 Useful references
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Counters


 References


 Our bottun
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ЄВРОПЕЇЗАЦІЯ ПУБЛІЧНОГО АДМІНІСТРУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
 
23.11.2016 13:00
Author: Цісар Ганна Ігорівна, студентка Навчально-наукового інституту права Університету державної фіскальної служби України; Мазур Яніна Петрівна, студентка Навчально-наукового інституту права Університету державної фіскальної служби України
[Section 5. Administrative law. Administrative judicial law. Custom and tax law. Municipal law]

На сьогодні вектор руху України направлений на створення правової держави, саме тому виникла необхідність у негайному реформуванні всіх сфер суспільного життя. Дослідження процесу європеїзації публічного адміністрування в контексті європейської обумовленості є актуальним питанням для нашої держави, оскільки дозволяє з’ясувати вимоги європейського законодавства та їх вплив на зміст та напрями адміністративної реформи. 

Позиція України як держави, що прямує до вдосконалення та обрала курс на європейський напрям розвитку і перетворень в усіх її сферах життя, обумовлює важливість європеїзації та вдосконалення власного державного управління. Уже протягом багатьох років  система державного управління в  Україні знаходиться у стані реформування. Безумовно, адміністративна реформа — це явище багатоаспектне та всеохопне, проте на практиці ми бачимо спроби одночасного реформування одразу усіх сфер державного управління.

Виходячи із норм і догматів  сучасного адміністрування можна сказати, що публічне адміністрування — це регламентована законами та іншими нормативно-правовими актами діяльність суб’єктів публічного адміністрування, спрямована на здійснення законів та інших нормативно-правових актів шляхом прийняття адміністративних рішень, надання встановлених законами адміністративних послуг.  Термін “публічне адміністрування” походить від англ. “public administration”. У вузькому розумінні публічне адміністрування пов’язане із виконавчою гілкою влади і розглядається як:  професійна діяльність державних службовців, яка включає всі види діяльності, спрямовані на реалізацію рішень уряду [1]; 

Аналізуючи норми і погляди на дане питання європейських вчених, слід зазначити, що концептуальний підхід до визначення інституту публічного адміністрування є досить схожим для України і країн ЄС. Але з огляду на те, що наша держава довгий час мала абсолютно інший кут розвитку, то на сьогоднішній день гостро стоїть питання реформування публічного адміністрування. Адже однакові за змістом та спрямованістю адміністративні реформи можуть мати різні перспективи на успіх, у разі якщо вони проводяться в країнах з відмінними адміністративними традиціями. 

Європеїзація державного управління здійснюється через запровадження в національну систему  дієвих механізмів державного управління, нових стандартів надання послуг, ефективних управлінських процедур і практик запозичених в інших державах або вироблених під час взаємодії з європейськими партнерами [2].

Суть адміністративної реформи полягає у цілісній перебудові уже існуючої в Україні системи публічного управління, з одного боку, та розбудові тих інститутів публічного управління, яких Україна як суверенна держава ще не створила, з іншого.  

Таким чином, процеси які відбуваються у сфері публічного адміністрування в Україні, багато в чому співзвучні з європейським досвідом реформування. Впровадження європейських стандартів  в сферу публічного управління є сприяючим фактором для входження України в ЄС. 




Література :

1. Зарубіжний досвід публічного адміністрування : метод. рек. / авт. кол. : Н. М. Мельтюхова, В. В. Корженко, Ю. В. Дідок та ін. ; НАДУ, 2010. – 28 с. 

2. Європеїзація систем публічного адміністрування країн Центральної та Східної Європи у контексті підготовки до членства в ЄС /авт. О.Оржель//  Вісник Національної академії державного управління / 2012 —  22-30 с.

__________________________

Науковий керівник: Войтенко Ірина Сергіївна, кандидат юридичних наук, доцент, Університет державної фіскальної служби України





Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter




 Інші наукові праці даної секції
УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАГАЛЬНИХ ПРАВИЛ НАКЛАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ СТЯГНЕНЬ
24.11.2016 08:52
АДАПТАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЦІННОСТЕЙ
24.11.2016 08:25
МИТНЕ ЗАКОНОДАВСТВО СТОСОВНО ЗАХИСТУ ПРАВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
23.11.2016 11:34
НАДАННЯ БЕЗПОВОРОТНОЇ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ ЗА ДОГОВОРОМ ДАРУВАННЯ – ВПЛИВ НА КОРИГУВАННЯ ФІНАНСОВОГО РЕЗУЛЬТАТУ ДО ОПОДАТКУВАННЯ
18.11.2016 14:48
АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ
03.11.2016 12:30




© 2006-2024 All Rights Reserved At use of data from the site, the reference to the www.lex-line.com.ua is obligatory!


Наукова спільнота - інтернет конференції
Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки
Наукові конференції
Актуальні дослідження правової та історичної науки. Юридична лінія
 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше