:: LEX :: ЕКСПЕРТИЗА МЕТАЛІВ І СПЛАВІВ ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ КРИМІНАЛЬНИХ ЗАМАХІВ НА КУЛЬТУРНІ ЦІННОСТІ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 32)

Термін подання матеріалів

13 травня 2021

До початку конференції залишилось днів 0


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ЕКСПЕРТИЗА МЕТАЛІВ І СПЛАВІВ ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ КРИМІНАЛЬНИХ ЗАМАХІВ НА КУЛЬТУРНІ ЦІННОСТІ
 
30.11.2016 23:32
Автор: Ваканич Олександр Васильович, здобувач кафедри криміналістичних експертиз ННІ № 2 Національної академії внутрішніх справ
[Секція 4. Кримінальне право. Кримінальне процесуальне право. Криміналістика. Кримінологія. Кримінально-виконавче право]

1. В останні десятиліття спостерігається стійка тенденція збільшення кримінальних замахів на культурні цінності. Предметами незаконних заволодінь все частіше стають антикварні вироби з металів і сплавів. Нерідко підробляються старовинні ювелірні вироби, антикваріат, стародавні монети, речі релігійного культу та ін.

2. Все частіше об’єктами експертного дослідження у кримінальних провадженнях про кримінальні замахи на культурні цінності стає: холодна зброя, різноманітні вироби із сталі та їх заготовки (фінські ножі, кинджали), частини та осколки виробів з металів (уламки лез, ножів, металеві ошурки та мікрочастки), вироби з дорогоцінних металів (обручки, прикраси, ордени, медалі, значки), сліди металізації залізом, свинцем, міддю та ін.

3. Поширеними способами підроблення монет, орденів, медалей є лиття, штампування, гальванопластика, фольгування. Різні способи підроблення предметів антикваріату зумовлюють використання різноманітних металів і сплавів. Так, для лиття – характерні легкоплавкі сплави на основі олива, свинцю і вісмуту, рідше – бабіт, алюміній, силумін, мідь, срібло, золото; для штампування – легкоплавкі сплави, бабіт, алюміній, мідь, мельхіор, нікель, нейзильбер, срібло, золото; для гальваніки – мідь, нікель, хром, срібло, золото, родій.

4. Проблеми дослідження металевих предметів, що є культурними цінностями вирішувалися у публікаціях Б. Н. Антропова, Н. В. Іванова, А. І. Колмакова, О. С. Кофанової, О. В. Крутя, В. М. Первушина, В. А. Пітрюка, О. О. Садченка, Н. Г. Соколова, В. Н. Хрустальова та ін.

5. Експертиза металів і сплавів ґрунтується з одного боку, на порівнянні складу металу (включаючи мікродомішки) з відомими зразками, прийнятими за еталонні для даного часу і місця виробництва; і, з іншого боку, на відповідності методу виготовлення досліджуваного предмету еталонній технології. У більшості випадків, однак, еталон як такий може бути відсутнім, тому обмежуються або сучасними уявленнями про історичну технологію, або опублікованими результатами дослідження аналогічних речей. Останній підхід є незамінним у випадках дослідження універсальних предметів, коли відсутні прямі еталони для порівняння.

Культурні цінності у вигляді виробів з металів можуть бути об’єктами і інших судових експертиз, зокрема інженерно-технічної, інженерно-технологічної, криміналістичної та інших, однак експертиза металів і сплавів вирішує свої специфічні завдання методами які суттєво відрізняються від методів зазначених експертиз, зокрема методами структурного, фазового фізичного та хімічного дослідження.

6. Об’єктами експертизи металів і сплавів, під час розслідування кримінальних замахів на культурні цінності, зазвичай є:

– речові докази (залучені до кримінального провадження у встановленому законом порядку матеріальні носії інформації про фактичні дані пов’язані з розслідуваною подією, які встановлюються за допомогою спеціальних знань у межах зазначеної експертизи, зазвичай це вироби із дорогоцінних, кольорових та чорних металів (нумізматичні, ювелірні та ін.));

– зразки для порівняльного дослідження (вироби які є аналогічними тим, що надаються на дослідження в якості речових доказів, справжність яких не викликає сумнівів, це наприклад, матеріали і інструменти, які могли використовуватися під час фальсифікації культурних цінностей та ін.);

– інші матеріали кримінального провадження (протоколи слідчих (розшукових) дій, зокрема оглядів місця події, обшуків, допитів; висновки експертів і інші документи які містять відомості, що відносяться до предмету конкретної експертизи, зокрема відомості про конструктивні особливості дійсних культурних цінностей і підробок, про технологічні процеси їх виготовлення і матеріали, які використовуються при цьому, історії конкретного виробу та ін.

7. Завдання експертизи матеріалів і сплавів у кримінальних провадженнях про замахи на культурні цінності можуть полягати у встановленні: справжності (підробленості) досліджуваного виробу; природи його матеріалу (віднесення до певного виду дорогоцінних, кольорових і чорних металів і сплавів); способу виготовлення; справжності тавра, проби; джерела походження виробу. У більшості випадків доцільним є проведення комплексних досліджень культурних цінностей.допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
ВИКОРИСТАННЯ МОДЕЛЮВАННЯ ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ КРАДІЖОК КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ ІЗ КУЛЬТОВИХ СПОРУД
30.11.2016 23:31
ХАРАКТЕРИСТИКА ОСОБИ НЕПОВНОЛІТНЬОГО, ВТЯГНЕНОГО У ЗЛОЧИННУ ДІЯЛЬНІСТЬ (ОКРЕМИЙ АСПЕКТ)
30.11.2016 23:29
ОТВЕТСТВЕННОСТЬ ЗА НАРУШЕНИЕ БЮДЖЕТНОГО ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА УКРАИНЫ И РЕСПУБЛИКИ МОЛДОВА
23.11.2016 12:34
СПОРНЫЕ ВОПРОСЫ ПРЕДЪЯВЛЕНИЯ ДЛЯ ОПОЗНАНИЯ ПРЕДМЕТОВ В УГОЛОВНОМ ПРОЦЕССЕ УКРАИНЫ И РЕСПУБЛИКИ БЕЛАРУСЬ
21.11.2016 13:08
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше