:: LEX :: ОХОРОНА АВТОРСЬКОГО ПРАВА В УКРАЇНІ
UA  RU  EN
 
  Main page
  How to take part in a scientific conference?
  Calendar of conferences
  Editorial board. PA «Naukova Spilnota»
  Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
  Archive

Actual researches of legal and historical science (Issue 61)

Date of conference

16 May 2024

Remaining time to start conference 21


  Scientific conferences
 

  Useful legal internet resources
 

 Useful references
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Counters


 References


 Our bottun
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ОХОРОНА АВТОРСЬКОГО ПРАВА В УКРАЇНІ
 
14.11.2018 17:19
Author: Карнаушенко Т.М., студентка, Харківський державний автомобільно-дорожній коледж; Гордєєва Ольга Іллівна, викладач вищої категорії, викладач-методист, Харківський державний автомобільно-дорожній коледж
[Section 3. Civil and domestic law. Civil judicial law. Commercial law. Housing right. Obligation law. International private law. Labour law and public guarantee law ]

Авторське право (далі – АП)— набір виключних прав, які дозволяють авторам отримати соціальні блага від результатів своєї творчої діяльності. АП історично виникло внаслідок потреби захистити права авторів літературних творів та творів мистецтва.

Основним положенням авторського права є монопольне право автора на обнародування твору — дію, завдяки якій твір уперше стає доступним для публіки. За життя автора ніхто, крім самого автора, не вправі вирішувати, чи буде випущено у світ його твір, а якщо буде, то коли і яким чином.

Захист прав інтелектуальної власності визначається як комплекс заходів, спрямованих па визнання і відновлення прав інтелектуальної власності у разі їх порушення. Розмежування понять охорони та захисту можливо і необхідно здійснювати щодо їх мети. Мета охорони - створення державою гарантій правовласнику для належної реалізації права власності (у всіх її правомочиях - володіння, користування і розпорядження) на об'єкт інтелектуальної власності. Мета захисту права власності у разі порушення, невизнання або його оскарження - відновлення або визнання такого права шляхом застосування примусових заходів державними органами або шляхом самозахисту правовласника інтелектуальної власності

Насамперед, необхідно враховувати міжнародні принципи охорони прав авторів і суміжних прав, які закріплені, зокрема, в Бернської конвенції (Бернська конвенція з охорони літературних та художніх творів (1886р.), а також в Всесвітній (Женевська) конвенція про авторське право (1952р.). 

Відповідно до Бернської конвенції охорона прав авторів базується на наступних принципах:

1) національного режиму охорони авторського права на літературні та художні твори, відповідно до якого будь-якого твору, створеному в одній з країн - учасниць Конвенції в будь-якій країні-учасниці надається така сама охорона, як і створеним у ній творам;

2) виникнення авторського права незалежно від виконання будь-яких формальностей: реєстрації, депонування і т.п.;

3) надання охорони у всіх країнах - учасницях Конвенції незалежно від наявності охорони або терміну її дії в країні походження твору.

Стосовно до творів, що охороняються авторським правом, передбачається, що охорона в країні походження твору регулюється внутрішнім законодавством. Автор, якщо він не є громадянином країни походження твору, стосовно якого йому надається охорона, користується в цій країні такими ж правами, як і автори - громадяни цієї країни (ст. 5 Бернської конвенції).

Охорона надається авторам, які є громадянами однієї з країн - учасниць Бернської конвенції щодо їх творів як випущених, так і не випущених у світ, і авторам, які не є громадянами однієї з країн - учасниць Бернської конвенції щодо їх творів, випущених у світ вперше в одній з країн або одночасно в країні, яка не є учасницею цієї конвенції і в країні - учасниці Бернської конвенції. 

Автори, які не є громадянами однієї з країн - учасниць Бернської конвенції, але мають своє звичайне місце проживання в одній з таких країн, прирівнюються для цілей Бернської конвенції до громадян цієї країни.

Використана література:

1. Конституція України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141) Із змінами, внесеними Законами України.

2. Закон України “Про авторське право і суміжні права” (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1994, № 13, ст.64).редакція від 04.11.2018.

3. Всесвітня конвенція про авторське право 1952 року. Приєднання від 23.12.1993, підстава - 3794-XII. Набрання чинності для України міжнародного договору, відбулося 17.01.1994.

4. В. С. Оленєв. Бернська конвенція про охорону літературних та художніх творів // Юридична  енциклопедія : ред. кол. Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія, 1998. — Т. 1 : А — Г. — 672 с. 

5. Основи інтелектуальної власності Цибульов П.М. – Київ, 2005         

6. Ходаківський Є.І. Інтелектуальна власність: економіко-правові аспекти: навчальний посібник / Є.І. Ходаківський, В.П. Якобчук, І.Л. Литвинчук. - К.: «Центр учбової літератури», 2014. - 276 с.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter




 Інші наукові праці даної секції
ЕЛЕКТРОННИЙ СУД ЯК ОДИН ІЗ ШЛЯХІВ РЕАЛІЗАЦІЇ ВЕРХОВЕНСТВА ПРАВА
14.11.2018 17:56
ОСОБЛИВОСТІ ПРАВА СПОЖИВАЧА НА НАЛЕЖНУ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ТОВАРИ ТА ПОСЛУГИ
14.11.2018 17:13
МАРКЕТИНГОВІ ПОСЛУГИ ЯК ОБ’ЄКТ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ
14.11.2018 16:57
ЗАБОРОНА КОНКУРЕНЦІЇ – ЗА І ПРОТИ
14.11.2018 16:43
ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНА МОДЕЛЬ МІЖНАРОДНОГО СПАДКОВОГО ПРОЦЕСУ
03.11.2018 18:31




© 2006-2024 All Rights Reserved At use of data from the site, the reference to the www.lex-line.com.ua is obligatory!


Наукова спільнота - інтернет конференції
Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки
Наукові конференції
Актуальні дослідження правової та історичної науки. Юридична лінія
 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше