:: LEX :: ПОНЯТТЯ ФУНКЦІЙ ДЕРЖАВИ У КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ПОЛОЖЕННЯХ ТЕОРІЇ ДЕРЖАВИ І ПРАВА
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 30)

Термін подання матеріалів

11 березня 2021

До початку конференції залишилось днів 7


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ПОНЯТТЯ ФУНКЦІЙ ДЕРЖАВИ У КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ПОЛОЖЕННЯХ ТЕОРІЇ ДЕРЖАВИ І ПРАВА
 
04.06.2019 16:56
Автор: Дубинський Ігор Юрійович, аспірант кафедри адміністративного, кримінального права і процесу, Міжнародний університет бізнесу і права, м. Херсон, Україна
[Секція 1. Теорія держави і права. Філософія права]

Поняття «функція» – багатозначне, і закладений у нього зміст залежить першочергово від сфери наукового пізнання, у межах якого ставиться питання про функціонування певного явища.

У філософії під функцією розуміють явище, яке залежить від іншого явища, що змінюється, коли змінюється перше явище. У даному випадку йдеться про розуміння функції, близьке до математичного (Г. Лейбніц) [1]. 

У соціології функцію розглядають або як роль, що виконує певний соціальний інститут стосовно потреб суспільної системи вищого рівня організації чи інтересів деяких соціальних груп та індивідуумів, або як залежність, що спостерігається між різними соціальними процесами у межах суспільної системи [2]. Узагальнено, йдеться про два відносно самостійні соціологічні значення поняття функції: функція як роль, яку певний соціальний інститут виконує стосовно певної соціальної системи, складовою якої він є; і залежність, яка спостерігається між різними компонентами єдиного соціального процесу [3].

Разом з тим жодне зі значень поняття «функція» не використовується на позначення напрямку дії. Це підтверджує те, що у теорії держави і права поширене розуміння функцій держави як напряму діяльності не в усіх аспектах співвідноситься з трактуванням функцій, що існують в інших науках. Не будучи власне правовим і не будучи логічно пов’язаним із тлумаченням функцій, характерних для інших галузей науки, таку концепцію про функції держави не слід визнавати до кінця науково аргументованою.

Таким чином, розуміння функцій держави залежить від розуміння власне держави, які саме аспекти характеристики держави будуть важливими для теорії держави і права, і тут простежується чітка аналогія з органістичною, механічною і соціальною теоріями походження держави.

Література:

1. Ляйбніц Ґотфрид Вільгельм. Монадологія; укр. пер. П. Бартусяка; під ред. О. Хоми. Sententiae, XXVIII. 2013. № 1. С. 151-177.

2. Вебер М. Соціологія. Загальноісторичні аналізи. Політика. Соціальні причини занепаду античної культури; пер. з нім., післям. та комент. О. Погорілого. Київ, 1998. С. 7-32.

3. Малицька Н. Ідея об’єктивації у феноменологічній соціології Альфреда Шюца та її реалізація. Філософські пошуки. Філософія. Історія. Культура. Вип. ХХХІ. Львів-Одеса: Cogito-Центр Європи, 2009. С. 245-252.

_____________________________

Науковий керівник: Олійник О.Б., доктор юридичних наук, професор, академік, лауреат премії імені Ярослава Мудрого, Київський національний університет імені Тараса ШевченкадопомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
COORDINATION OF THE ACTIVITIES OF LAW ENFORCEMENT BODIES OF FINLAND
20.05.2019 14:36
РЕЛІГІЙНІ ПІДГРУНТЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ПРАВОВОГО ПОРЯДКУ В УКРАЇНІ
12.06.2019 14:33
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше