:: LEX :: ПРО ЗАХИСТ ПРАВ ТА ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ УКРАЇНСЬКИХ ТРУДОВИХ МІГРАНТІВ ЗА КОРДОНОМ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 27)

Термін подання матеріалів

17 листопада 2020

До початку конференції залишилось днів 20


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ПРО ЗАХИСТ ПРАВ ТА ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ УКРАЇНСЬКИХ ТРУДОВИХ МІГРАНТІВ ЗА КОРДОНОМ
 
08.02.2010 18:35
Автор: Михайлова Оксана Едуардівна, ад’юнкт кафедри цивільного та трудового права Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка
[Трудове право та право соціального забезпечення]
В сучасних умовах підвищеного рівня міграційної активності надзвичайно гостро постає питання забезпечення прав та інтересів громадян України, які працюють за кордоном. У зв’язку з виникненням складної ситуації на внутрішньому ринку праці та зростанням безробіття спостерігаються постійні виїзди громадян України за кордон з метою працевлаштування. Під час перебування українських трудящих-мігрантів за кордоном нерідко виникають ситуації, небезпечні для їх життя та здоров’я. Найбільша кількість проблем виникає переважно у працівників-мігрантів, які перебувають за кордоном нелегально, у даному випадку держава не здатна на достатньому рівні забезпечити їх права та законні інтересі. Отже, ефективність механізму забезпечення прав українських трудових мігрантів залежить, перш за все, від статусу перебування громадян України за кордоном. Крім цього, як правильно зазначає М. Дей, одним з важливих показників ефективності захисту кожною державою прав своїх громадян за кордоном є здатність швидко реагувати на внутрішні соціальні зміни [1, с.48].
Слід зазначити, що найбільш захищеними серед трудових мігрантів України є ті особи, які постійно або тимчасово перебувають на законних підставах на території іншої країни та мають відповідний дозвіл на працевлаштування. Але, незважаючи на це, навіть серед цієї категорії осіб, виникають випадки порушення їх прав та законних інтересів. Так, наприклад, за даними Н. Карпачової, найбільш поширеним порушенням серед українських трудящих-мігрантів є відмова роботодавців у прийнятті на роботу громадян України з дозволом на постійне проживання, який автоматично дає право на безперешкодне та безстрокове здійснення трудової діяльності [2, с. 60].
Тому й надалі залишається актуальним питання щодо захисту прав та законних інтересів громадян України, які працюють за кордоном. Необхідно погодитись з думкою І. Гнибіденко, який вважає, що неврегульованість практичних питань міжнародної трудової міграції спричиняє соціальну незахищеність українських громадян, які працюють за кордоном; вони зазнають дискримінації з боку іноземних роботодавців щодо платні, умов, охорони праці [3, с. 19].
На сьогодні Україна вже уклала відповідні угоди про працевлаштування та соціальний захист з багатьма країнами світу, які належать до найбільш ефективних механізмів гарантування прав українських трудових мігрантів за кордоном. Але слід звернути увагу на недосконалість механізмів реалізації вище зазначених угод, через це більшість наших громадян не мають змоги скористатися правами, що їм належать. Важливу роль у забезпеченні захисту прав та законних інтересів громадян України, які працюють за кордоном, також відіграють дипломатичні та консульські представництва України. Однак, дуже часто зусилля дипломатичних та консульських представництв виявляються недостатніми, виявляється відсутність реальної можливості захистити порушені права українських трудящих-мігрантів.
Підсумовуючи вищесказане, треба відзначити, що з урахуванням розгляду питання щодо захисту прав та законних інтересів українських трудових мігрантів за кордоном постає необхідність підвищення співпраці з міжнародними організаціями, громадськими організаціями, зокрема у сфері трудової міграції.

Література:
1. Дей М. Реалізація трудових прав працівниками-мігрантами в Україні: деякі проблеми// Право України.-2006.-№8.-с.48-51
2. Карпачова Н. Правовий статус українських трудових мігрантів та стан дотримання їхніх прав і свобод// Юридична Україна.-2003.-№5.-с.60-68
3. Гнибіденко І. Проблеми трудової міграції в Україні та їх вирішення// Економіка України.-К., 2001.-с. 19-22

e-mail: candy_ksu.88@mail.ru
допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
ЩОДО ФАКТОРІВ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ПРАЦІ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
28.01.2010 23:38
© 2006-2020 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше