:: LEX :: ІНФОРМАЦІЙНЕ ПРАВО: АСПЕКТ ГАЛУЗЕВОЇ ПРИНАЛЕЖНОСТІ
UA  RU  EN
 
  Main page
  How to take part in a scientific conference?
  Calendar of conferences
  Editorial board. PA «Naukova Spilnota»
  Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
  Archive

Actual researches of legal and historical science (Issue 61)

Date of conference

16 May 2024

Remaining time to start conference 14


  Scientific conferences
 

  Useful legal internet resources
 

 Useful references
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Counters


 References


 Our bottun
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПРАВО: АСПЕКТ ГАЛУЗЕВОЇ ПРИНАЛЕЖНОСТІ
 
27.01.2010 08:17
Author: Селезньова Ольга Миколаївна, кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри цивільно-правових дисциплін Буковинського університету
[Law of intellectual ownership and his defence. Informative law]
Інформаційне право України і як галузь національного права, і як наука, перебуває на початковому етапі свого становлення. Обумовлено це, в першу чергу, новітністю правового регулювання інформаційних відносин, а отже, і малою увагою вчених до цієї проблематики. Тільки у 2003 році Вищою атестаційною комісією України до переліку спеціальностей було внесено інформаційне право. Повинен пройти час, щоб інформаційні відносини, які становлять предмет інформаційного права, матимуть ознаки глибокого вивчення науковцями, будуть сформульовані погляди на систему інформаційного права, проаналізовані його інститути, розглянуті дефініції тощо. Разом з тим, розглядаючи інформаційне право в контексті вітчизняної правової системи, слід взяти до уваги і досвід інших країн, оскільки на сьогодні при вивченні інформаційного права закордонні дослідники пішли значно далі, зважаючи на актуалізацію проблем інформаційного суспільства, інформації, інформатизації.
Так, наприклад, якщо на сьогодні в Україні існують думки про недоцільність виділення інформаційного права в самостійну галузь права [1], то в Німеччині, питання галузевої приналежності втратило свою актуальність, оскільки там воно вже давно вважається самостійною галуззю права, і крім того виділяються підгалузі інформаційного права: інформаційне конституційне право, інформаційне кримінальне права, право телерадіо, право преси тощо.
Російські вчені також зазначають, що у своїй більшості інформаційне право можна визначити або як самостійну [2], або як комплексну [3] галузь права.
В Україні поки що не все так чітко і питання винесення інформаційного права до самостійної галузі права знаходиться на етапі наукової дискусії. Вартою, на наш погляд, є думка про те, що проблеми інформаційного права не доцільно розглядати після повного оформлення традиційних галузей права. Ми на порозі інформаційного суспільства, зазначає О. Соснін, і зволікання з розробленням його правового фундаменту здатне породити негативні наслідки для суспільства і держави [4].
Підведемо підсумки. Говорити про значне наукове забезпечення інформаційного права, безумовно не можна. Проте заперечувати тенденції його розвитку як самостійної галузі права, також не варто. Суцільна інформатизація, швидке підвищення ролі інформації як для всього суспільства, так і в житті окремої людини, створює необхідність повноцінного правового регулювання інформаційних відносин. Однак таке регулювання неможливо здійснити якісно без належного наукового підґрунтя, і першим з наукових постулатів має стати аспект виділення інформаційного права в окрему галузь. Можна звичайно сказати, що недостатність нормативної бази унеможливлює дане питання, однак це саме той виняток із правила, коли розвиток певного виду відносин відбувається скоріше за його правову регламентацію. Саме тому важливим і актуальним завданням наступних досліджень стає вивчення теоретичних засад інформаційного права.

Література:
1. Демкова М. Інформаційне право: стан та перспективи розвитку в Україні (з „круглого столу”) / М. Демкова // Право України. – 2004. – № 5. – С. 170.
2. Информационное право : Учебник / [под ред. Б. Н. Топорнина]. – СПб. : Юридический центр Прес, 2001. – 789 с.
3. Попугаев Ю. И. Механизм правового регулирования в информационной сфере. Информационное право / Ю. И. Попугаев // Информационное общество. – 1998. – Вып. 6. – С. 56.
4. Соснін О. Передумови формування в Україні інформаційного права / О. Соснін // Право України. – 2005. – № 11. – С. 101.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter




 Інші наукові праці даної секції
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЗАХИСТУ АВТОРСЬКОГО ПРАВА В УКРАЇНІ
26.01.2010 07:46




© 2006-2024 All Rights Reserved At use of data from the site, the reference to the www.lex-line.com.ua is obligatory!


Наукова спільнота - інтернет конференції
Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки
Наукові конференції
Актуальні дослідження правової та історичної науки. Юридична лінія
 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше