:: LEX :: ПРО ПІДВИЩЕННЯ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ ТА ЗАКОНОДАВЧУ ТЕХНІКУ
UA  RU  EN
 
  Main page
  How to take part in a scientific conference?
  Calendar of conferences
  Editorial board. PA «Naukova Spilnota»
  Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
  Archive

Actual researches of legal and historical science (Issue 61)

Date of conference

16 May 2024

Remaining time to start conference 15


  Scientific conferences
 

  Useful legal internet resources
 

 Useful references
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Counters


 References


 Our bottun
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ПРО ПІДВИЩЕННЯ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ ТА ЗАКОНОДАВЧУ ТЕХНІКУ
 
15.02.2010 07:38
Author: Волкова Наталія Володимирівна, кандидат юридичних наук, доцент кафедри адміністративного та митного права Академії митної служби України
[Financial law. Banking law]
З прийняттям Закону України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» від 20 жовтня 2009, не зважаючи на соціальну спрямованість, яким встановлений розмір прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, вищий у порівнянні з тим, що внесено до державного бюджету на 2009 рік, є підстави говорити про те, що такий нормативний акт вносить дисбаланс в систему фінансового законодавства та не відповідає Конституції України з наведених нижче факторів.
В ч.2 ст.95 Конституції України визначено, що виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.
Така норма врахована і в Законі України «Про прожитковий мінімум» і в Законі України «Про оплату праці»; саме тому вказані закони містять бланкетні норми. (Відповідно до статті 10 Закону України «Про оплату праці», «розмір мінімальної заробітної плати встановлюється Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України не рідше одного разу на рік у законі про Державний бюджет України».
В ст. 4 Закону України «Про прожитковий мінімум» визначено, що прожитковий мінімум встановлюється Кабінетом Міністрів України, а затверджується щороку Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік.)
Затвердження в окремому законі визначених розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму є нелогічним з огляду на необхідність визначення таких показників з урахуванням динаміки макроекономічних показників в країні щороку, це є дублюванням норм Закону «Про державний бюджет», що приймається щороку.
В базі законодавства з огляду на один з основних принципів фінансового права гласність містяться пояснення та необхідні додатки до проекту закону прийнятого до розгляду Верховною Радою. В порушення частини 2 статті 27 Бюджетного кодексу України не подано фінансово-економічне обґрунтування та пропозиції про видатки, які належить скоротити, та/або пропозиції про джерела додаткових доходів для покриття збільшення видатків (До проектів законів, набрання чинності якими в поточному чи наступному бюджетних періодах призведе до збільшення видатків або скорочення доходів бюджету, суб'єктом законодавчої ініціативи додаються пропозиції про видатки, які належить скоротити, та/або пропозиції про джерела додаткових доходів для покриття збільшення видатків).
Згідно ч.3 ст.27 Бюджетного кодексу України Закони України, які впливають на формування доходної чи видаткової частини бюджетів, повинні бути офіційно оприлюднені до 15 серпня року, що передує плановому. В іншому разі норми відповідних законів, що впливають на формування доходної та/або видаткової частини бюджетів, застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, наступного за плановим, крім випадків, передбачених Законом України "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва".
При цьому ч.1 Ст. 3 Закону України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» визначає, що цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Таким чином, беручи до уваги наведені вище аргументи, що ґрунтуються на нормах Конституції України, слід констатувати, що Закон України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» не відповідає нормам Конституції України (ч.2 ст.95), вимогам Бюджетного кодексу України (ч.2,ч.3 ст.27), законам України «Про прожитковий мінімум» (ст.4) та «Про оплату праці» (ст.10).
Підвищувати соціальні виплати, заробітні плати слід обов’язково, однак з урахуванням вимог Конституції України та відповідними правовими інструментами. Таке недбале ставлення законодавця до законодавчої техніки, що порушує системність, узгодженість юридичних норм може негативно відобразитись у правозастосуванні, при користуванні положеннями законодавчих актів у діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та судовій практиці.

e-mail: NV417170@gmail.com

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter




 Інші наукові праці даної секції
ВСТУПНИЙ БАНКІВСЬКИЙ КОНТРОЛЬ ЯК ЗАСІБ ПОПЕРЕДЖЕННЯ НЕСТАБІЛЬНОСТІ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ
06.02.2010 13:36




© 2006-2024 All Rights Reserved At use of data from the site, the reference to the www.lex-line.com.ua is obligatory!


Наукова спільнота - інтернет конференції
Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки
Наукові конференції
Актуальні дослідження правової та історичної науки. Юридична лінія
 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше