:: LEX :: ПРИНЦИП ГУМАНІЗМУ ПІД ЧАС ЗАСТОСУВАННЯ СИЛИ ДЕРЖАВНОЮ ПРИКОРДОННОЮ СЛУЖБОЮ УКРАЇНИ
   
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Акція! 100 грн на мобільний
  Наші збірники

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 29)

Термін подання матеріалів

10 лютого 2021

До початку конференції залишилось днів 24


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ПРИНЦИП ГУМАНІЗМУ ПІД ЧАС ЗАСТОСУВАННЯ СИЛИ ДЕРЖАВНОЮ ПРИКОРДОННОЮ СЛУЖБОЮ УКРАЇНИ
 
31.03.2009 19:40
Автор: Ляшук Роман Миколайович, ад’юнкт кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького
[Адміністративне право. Адміністративне процесуальне право. Митне та податкове право. Муніципальне право]
Принцип гуманізму [1, Ст.3] проголошує, що застосування заходів адміністративного припинення спеціального призначення забезпечує, насамперед, безпеку людини і суспільства, а припинення правопорушень не має, на меті заподіяння фізичних страждань чи приниження людської гідності осіб, які вчинили правопорушення. Серед усіх можливих і придатних засобів застосування сили по-можливості обираються ті, що завдають найменшої шкоди особам, тваринам та предметам, проти яких вона спрямовується, а також їх оточенню.
Жан-Жак Руссо, як основоположник раціоналізму і гуманізму в праві війни вважав, що правоохоронець не повинен завдавати страждань, не вчиняти посягань, або не завдавати збитків, які не є необхідними для досягнення єдиної мети – припинення правопорушення [2]. Гуманне ставлення повинно проявлятись до всіх людей. Даний принцип виражено у нормах права, які забороняють «…застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби і вогнепальну зброю до жінок з явними ознаками вагітності, осіб похилого віку або з вираженими ознаками інвалідності та малолітніх, крім випадків вчинення ними групового нападу, що загрожує життю і здоров’ю людей…, або збройного нападу чи збройного опору.» ч. 3 ст. 12 закону України “Про міліцію” [1]. «При заподіянні шкоди прикордонники забезпечують подання необхідної допомоги потерпілим у найкоротший строк.» пункт 2.2.4. наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України (далі ДПСУ) від 21.10.2003 р. № 200.
Велике значення принципу гуманізму приділяють норми міжнародного права. Основні принципи застосування сили і вогнепальної зброї посадовими особами щодо підтримання правопорядку забороняють: застосовувати зброю, крім виняткових випадків; використання тих видів зброї, які служать джерелом невиправданого ризику, завдають важкі поранення [3].
В підрозділах ДПСУ, як і в інших правоохоронних органах України, проведено заміну групової стрілецької зброї і зброї, яка за своїми технічними характеристиками здатна завдати невиправданої шкоди на спеціальні засоби несмертельної дії. Проте, науковці допускають застосовування, як крайнього заходу припинення правопорушеня, при форсмажорних обставинах, не тільки штатну зброю і спеціальні засоби, а і мисливську зброю, зброю великих калібрів, відібрану у злочинця зброю та інші підручні засоби [4].
Отже, важливість дотримання принципу гуманізму під час застосування силових заходів важко заперечити. Тому, для забезпечення дотримання принципу гуманізму в діяльності Державної прикордонної служби України необхідно вирішити проблему його нормативного визначення.

Література:
1. Закон України «Про міліцію» від 20 грудня 1990 р. № 565-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 4. – Ст. 20
2. Цибуленко Є. Обмеження застосування звичайної зброї // Юридический вестник. – 2000. – N 1. – С. 105
3. Біленчук П.Д., Кофанов А.В., Сулева О.Ф. Зброєзнавство: правові основи обігу вогнестрільної зброї. Порівняльний аналіз вітчизняного та зарубіжного законодавства: Україна. Європа. Світ. Монографія / За редакцією професора П.Д. Біленчука. – К.: Міжнародна агенція «BeeZone», 2004. – С. 84.
4. Фролов О. С. Проблеми правового регулювання і практики застосування вогнепальної зброї, спеціальних засобів та заходів фізичного впливу працівниками органів внутрішніх справ: Дис... канд. юрид. наук. — Х., 2000. — С. 128.

e-mail: 7roman@ukr.net
допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter
 Інші наукові праці даної секції
БОРОТЬБА З ПОРУШЕННЯМ МИТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА: ОРГАНІЗАЦІЯ ТА НАПРЯМКИ УДОСКОНАЛЕННЯ
21.05.2009 11:59
ПРОБЛЕМАТИКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ РОЗРАХУНКУ З ДЕРЖАВНИМ БЮДЖЕТОМ ПО МИТНИМ ПЛАТЕЖАМ, ЩО КОНТРОЛЮЮТЬСЯ МИТНИМИ ОРГАНАМИ
21.05.2009 11:17
ПРОТИДІЯ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ УХИЛЕННЮ ВІД ОПОДАТКУВАННЯ
13.05.2009 23:01
СПІВПРАЦЯ НЕУРЯДОВИХ, ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ УКРАЇНИ
07.05.2009 00:55
МІСЦЕ ПРОВАДЖЕННЯ У НАУКОВИХ ЗДОБУТКАХ СУЧАСНИХ ВЧЕНИХ – АДМІНІСТРАТИВІСТІВ
03.04.2009 18:21
НАУКОВІ ЗДОБУТКИ НА ШЛЯХУ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПРОСТУПКИ В ГАЛУЗІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я НАСЕЛЕННЯ
03.04.2009 17:54
© 2006-2021 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше