:: LEX :: ОСОБЛИВОСТІ НАПРАВЛЕННЯ НА ЕКСПЕРТИЗУ ОБ’ЄКТІВ ПІД ЧАС ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ НЕЗАКОННОГО ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕПАЛЬНОЮ ЗБРОЄЮ
UA  RU  EN
 
  Main page
  How to take part in a scientific conference?
  Calendar of conferences
  Editorial board. PA «Naukova Spilnota»
  Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
  Archive

Actual researches of legal and historical science (Issue 61)

Date of conference

16 May 2024

Remaining time to start conference 21


  Scientific conferences
 

  Useful legal internet resources
 

 Useful references
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Counters


 References


 Our bottun
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ОСОБЛИВОСТІ НАПРАВЛЕННЯ НА ЕКСПЕРТИЗУ ОБ’ЄКТІВ ПІД ЧАС ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ НЕЗАКОННОГО ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕПАЛЬНОЮ ЗБРОЄЮ
 
10.03.2013 17:02
Author: Поветкіна Юлія Валеріївна, викладач Одеського училища професійної підготовки працівників міліції ГУМВС України в Одеській області
[Section 4. Criminal law. Criminal judicial law. Criminalistics. Criminology. Criminal-executive law]

1. До основних завдань судово-балістичної експертизи, яка призначається по матеріалах кримінального провадження про незаконне поводження з вогнепальною зброєю відноситься визначення справності та придатності для пострілів самої зброї. Така експертиза є однієї з найпоширеніших по зазначених матеріалах кримінального провадження і проводиться практично у всіх державних експертних установах (МВС України, МЮ України та інших відомств).

Об’єктами балістичної експертизи у такому випадку як правило є : а) вогнепальна зброя в цілому або її окремі частини; б) протоколи оглядів та обшуків, у процесі яких виявлялися й вилучалися речові докази, фотознімки й схеми місця події (Тіхонов Є. Н., 1970 р.).

В ході призначення судово-балістичної експертизи за матерілами кримінального провадження про незаконне поводження з вогнепальною зброєю, як правило, перед експертами ставляться діагностичні завдання, зокрема : чи відноситься даний предмет до вогнепальної зброї; до якого виду й зразка (моделі) відносиься дана вогнепальна зброя; частиною вогнепальної зброї якого виду й зразка (моделі) є дана деталь (магазин, затвор та ін.); чи справна зброя й чи придатна воно для пострілів; якщо несправна, то в чому полягають несправності, яка причина їх виникнення, як вони впливають на можливість використовувати дану зброю; яким способом (промисловим, саморобним) виготовлена дана зброя або її окремі деталі; чи не внесені зміни в устрій зброї, які саме, з якої метою, яким способом; чи використовувався даний чохол для зберігання зброї, наданої на дослідження; які матеріали, предмети, інструменти й технічні засоби використовувалися при виготовленні саморобної зброї або зміні устрою зброї промислового виготовлення; які могли бути професійні навички особи, яка виготовила або переробила зброю.

Також перед експертами можуть ставитися і ідентифікаційні питання, які вирішуються при дослідженні самої зброї : яи не становили дві частини ствола вогнепальної зброї єдиний ствол; чи не є надана на дослідження частина деталлю даного екземпляра вогнепальної зброї (Кофанов А. В., 2006 р.).

По матеріалах кримінального провадження про незаконне поводження з вогнепальною зброєю, вогнепальна зброя направляється на судово-балістичну експертизу в тому стані, в якому вона перебувала в момент виявлення, її не слід розбирати й змащувати. Якщо з метою безпеки на час транспортування доводиться розрядити вогнепальну зброю, необхідно детально описати в протоколі наявність і положення в ній патронів. Однак при вилученні револьвера, якщо в його барабані перебували стріляні гільзи, витягати їх звідти не треба. Не можна протирати й змащувати канал ствола, навіть якщо зброя виявлена у вологому середовищі.

Відразу після виявлення вогнепальна зброя повинна описуватися в протоколі огляду або обшуку. Експертові необхідно повідомити умови, в яких виявлена й зберігалася зброя. Зброя повинна впаковуватися таким чином, щоб не допустити її ушкоджень при транспортуванні. На канал ствола з дулової частини для запобігання сторонніх впливів і недопущення витоку газів надівається ковпачок (наприклад, гумовий напальчник). Категорично забороняється вводити усередину ствола які-небудь пробки, оскільки це може змінити слідову картину.

Дотримання зазначених криміналістичних рекомендацій, дозволить підвищити якість проведення судово-балістичної експертизи по матеріалах кримінального провадження про незаконне поводження з вогнепальною зброєю, і відповідно отримати більше криміналістично значимої інформації в ході дослідження такої зброї.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter




 Інші наукові праці даної секції
СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ЕВОЛЮЦІЇ КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ
31.01.2013 21:57
ВЕРИФІКАЦІЯ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ОБШУКУ
20.02.2013 21:22
ДО ПИТАННЯ ПРО ЗАКОНОДАВЧЕ ВИЗНАЧЕННЯ ДОБРОВІЛЬНОЇ ВІДМОВИ ПРИ НЕЗАКІНЧЕНОМУ ЗЛОЧИНІ
20.02.2013 01:10
СТАТУС ЗАХИСНИКА ПЕРЕДБАЧЕНИЙ КРИМІНАЛЬНИМ ПРОЦЕСУАЛЬНИМ КОДЕКСОМ УКРАЇНИ
20.02.2013 01:05
ВІДІБРАННЯ СЛІДЧИМ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ЗРАЗКІВ, ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ СУДОВИХ ЕКСПЕРТИЗ НА ЕТАПІ ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ
20.02.2013 00:56
НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ГАРАНТІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИВАТНОСТІ ОСОБИ ПРИ ВТРУЧАННІ У ПРИВАТНЕ СПІЛКУВАННЯ
19.02.2013 00:11
НЕГЛАСНІ СЛІДЧІ (РОЗШУКОВІ) ДІЇ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ПРОЦЕСУАЛЬНИМ КОДЕКСОМ УКРАЇНИ
19.02.2013 00:06
СТАДИИ ФОРМИРОВАНИЯ МЕХАНИЗМА ПРЕСТУПНОГО ПОВЕДЕНИЯ
18.02.2013 23:53
ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НОВИМ КПК УКРАЇНИ
15.01.2013 23:31
СПЕЦІАЛЬНИЙ СУБ’ЄКТ: ДОСЯГНЕННЯ ТА ПРОБЛЕМИ
13.02.2013 17:08




© 2006-2024 All Rights Reserved At use of data from the site, the reference to the www.lex-line.com.ua is obligatory!


Наукова спільнота - інтернет конференції
Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки
Наукові конференції
Актуальні дослідження правової та історичної науки. Юридична лінія
 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше